Tlačové správy WWW.MITSUBISHIMOTORS.SK
Informácie sú platné ku dňu 17.8.2017

Tokio / Bratislava, 4. 8. 2016Tlačová správa

MITSUBISHI XM CONCEPT MALÉHO CROSSOVERU MPV DEBUTUJE NA GAIKINDO MEDZINÁRODNOM AUTOSALÓNE V INDONÉZII 2016

MITSUBISHI XM1 Concept malého crossoveru MPV od spoločnosti Mitsubishi Motors Corporation (MMC) sa vo svetovej premiére predstaví na GAIKINDO Medzinárodnom Autosalóne v Indonézii 20162. Koncepčné vozidlo v sebe spája húževnatosť vozidiel kategórie SUV s univerzálnosťou vozidiel typu MPV.

*1: Odvodený od crossoveru (X) a MPV (M).
*2: Pre viac informácií kliknite na http://indonesiaautoshow.com/gaikindo-indonesia-international-auto-show-2016/

Svetová Premiéra Koncepčného vozidla Malého Crossoveru MPV


MITSUBISHI XM Concept ťaží z rozšírenej karosérie a optimalizovaného usporiadania priestoru, vďaka ktorým sa vo veľkoryso navrhnutom interiéri pohodlne prepraví sedem cestujúcich. Predná časť vozidla je skonštruovaná v súlade s novým dizajnérskym jazykom Mitsubishi Motors v tvare Dynamického štítu (”Dynamic Shield”), ktorý je vizuálnym vyjadrením jeho funkcie ochrany pasažierov ako aj samotného vozidla. Tento unikátny crossover / MPV predstavuje spojenie funkčnosti vozidiel typu SUV s prvkami SUV stylingu ako sú hlboko zasadené predné a zadné blatníky, ktoré vyjadrujú stabilitu a veľkorysú svetlú výšku vozidla, a ktoré dodávajú elegantne tvarovanej karosérii s voľne plynúcou líniou športový charakter. Malý crossover MPV, odvodený z koncepčného vozidla MITSUBISHI XM Concept, sa bude vyrábať od októbra 2017 v úplne novom výrobnom závode v prefektúre Bekasi v Západnej Provincii Java, ktorý bude uvedený do prevádzky o niečo skôr v tom istom roku.

Produkčný model Mirage 2017

Popri koncepčnom vozidle MITSUBISHI XM Concept sa na stánku Mitsubishi Motors predstavia osobné automobily predávané na trhu v Indonézii vrátane vynoveného subkompaktu Mirage 2017 s rafinovanými športovým prvkami úpravy exteriéru (plánovaný začiatok predaja v Indonézii v auguste 2016) ako aj stredne veľké SUV Pajero Sport (na niektorých trhoch známe ako Montero Sport), ktoré získalo už štyri ocenenia vrátane ocenenia Car of the Year 2016*3.

*3: Ocenenia Celkové Auto roka 2016 (Overall Car of The Year 2016), Najlepšie SUV 2016 (Best SUV 2016), Najlepšie Stredne veľké SUV Diesel 2016 (Best Mid SUV Diesel 2016) a Najobľúbenejšie Auto Roka 2016 (Favorite Car 2016), sponzorované indonézskym Otomotifnet.com. Pre viac info kliknite na: http://otomotifnet.com/Mobil/Umum/Ini-Daftar-Pemenang-Mobil-Di-Otomotif-Award-2016

1. MITSUBISHI XM Concept: V skratke

 • 1) Koncept
  • Crossover MPV navrhnutý tak, aby spĺňal požiadavky väčších či početnejších rodín, je charakteristický širšou karosériou a optimalizovaným usporiadaním priestoru, vďaka ktorým sa vo veľkoryso navrhnutom interiéri pohodlne prepraví až sedem cestujúcich. Spája v sebe styling a funkcionalitu vozidiel typu SUV, čo umožňuje bezpečnú a komfortnú prepravu pasažierov v príjemnom prostredí.
 • 2) Dizajn Exteriéru
  • Dizajn zreteľne odzrkadľuje koncept SUV-MPV vozidla cez plynulé a športové línie karosérie spolu s vysokým výkonom v teréne.
  • Predná časť vozidla je skonštruovaná v súlade s novým dizajnérskym jazykom Mitsubishi Motors v tvare Dynamického štítu (”Dynamic Shield”). Ľavá a pravá hrana predného nárazníka je zapustená smerom do vnútra a objíma prednú čiernu masku, čo symbolizuje silu a výkon, a dôrazne podčiarkuje funkciu ochrany pasažierov ako aj samotného vozidla berúc pritom do úvahy bezpečnosť chodcov.
  • Pri pohľade z boku je koncepčné vozidlo charakteristické široko krojenými blatníkmi a nekonvenčnými líniami, ktoré mu dodávajú mocný a športový vzhľad typický pre vozidlá typu SUV. V kontraste k tomu je plynulá línia lemujúca kabínu, ktorá sa ťahá od prednej kapoty až po strechu, aby v zadnej časti vozidla jemne klesla smerom nadol, spolu s plávajúcimi D-stĺpikmi vyjadrujúcimi voľne plynúce línie vozidiel typu MPV.
  • Veľkorysá svetlá výška a ochranný kryt kompletnej spodnej časti karosérie umožňuje bezproblémovú jazdu s vozidlom na nespevnenom povrchu ako aj jazdu počas tropických búrok.
 • 3) Dizajn Interiéru
  • Tri rady sedadiel sú optimálne umiestnené tak, aby poskytovali dostatok vnútorného priestoru v kabíne, ktorá v pohodlí pojme sedem cestujúcich, pričom umožňuje celý rad možností usporiadania sedadiel.
  • Vodorovná prístrojová doska zdôrazňuje šírku vozidla typu MPV. Spolu so širokou vyvýšenou stredovou konzolou, kontrastným čierno-bielym sfarbením interiéru so striebornými akcentami odzrkadľuje vycibrený vzhľad.

Vozidlá vystavené na stánku MMC na GAIKINDO Medzinárodnom Autosalóne v Indii 2016

ModelPočet vystavených vozidielPoznámky
Novinárske dniDni pre verejnosť
MITSUBISHI XM Concept11Svetová premiéra
Mirage33Modelový rok 2017. Na niektorých trhoch Space Star.
Pajero Sport23Na niektorých trhoch Montero Sport
Pajero Sport Limited Edition11Špeciálna limitovaná edícia.
Triton Lightning11Na niektorých trhoch Strada alebo L200
Špeciálna limitovaná edícia.
Outlander Sport1Na niektorých trhoch RVR alebo ASX.
Delica1Na niektorých trhoch Delica D:5 alebo Delica Space Wagon.
811

Spoločnosť MMC vytvorila špeciálnu web stránku s nasledovnou URL adresou, ktorá bude obsahovať rôzne informácie o vystavených modeloch Mitsubishi Motors na Medzinárodnom Autosalóne v Indonézii 2016 v GAIKINDO: http://www.mitsubishi-motors.com/en/events/motorshow/2016/ims2016/

Tlačové správy a obrázky je možné stiahnuť z knižnice spoločnosti MMC (MMC Library) na nasledovnej URL adrese: https://library.mitsubishi-motors.com/giias2016_xm/


Dovozca SR: M Motors SK s.r.o., Panónska cesta 33, 851 04 Bratislava
www.mitsubishimotors.sk