Tlačové správy WWW.MITSUBISHIMOTORS.SK
Informácie sú platné ku dňu 23.7.2017

Born / Bratislava, 6. 6. 2016Tlačová správa

MITSUBISHI MOTORS THAJSKO OSLÁVILO VÝZNAMNÝ MÍĽNIK - 3 MILIÓNY VOZIDIEL EXPORTOVANÝCH NA SVETOVÉ TRHY

Iba pred pár dňami, oslávila spoločnosť Mitsubishi Motors (Thajsko) Co., Ltd (MMTh) ďalší významný míľnik, keď zaznamenala 3 milióny vyvezených vozidiel na exportné trhy. Tento objem je dôkazom optimálnych výrobných schopností spoločnosti MMTh, ktorá je pripravená plniť očakávania zákazníkov a ich potreby po celom svete.


Spoločnosť MMTh s tromi výrobnými závodmi na automobily vybavenými tými najmodernejšími technológiami a s jedným závodom na výrobu motorov predstavuje pre automobilku Mitsubishi Motors Corporation najväčšie výrobné centrum mimo územia Japonska s ročnou výrobnou kapacitou až 420 000 vozidiel*. V súčasnosti vyváža spoločnosť MMTh vozidlá do viac ako 150 krajín celého sveta s rozdelením medzi ASEAN a Áziu (29%), Latinskú Ameriku (27%), Európu (22%), Oceániu (12%), Afriku (5%) a Stredný Východ ( 5%).

Z celkového kumulovaného objemu 3 miliónov vyvezených vozidiel k dnešnému dňu, predstavuje model Mitsubishi L200 až 43%, čo ide de facto ruka v ruke so stratégiou thajskej vlády majúcej za cieľ vytvoriť z krajiny jedno z popredných svetových výrobných centier jednotonových pick-upov.

Z Thajska sa do Európy dovážajú modely L200 ako aj Space Star / Mirage a Attrage.

*L200, Pajero Sport, Space Star/Mirage, Attrage, Lancer EX ako aj KD vozidlá pre účely lokálnej montáže.


Dovozca SR: M Motors SK s.r.o., Panónska cesta 33, 851 04 Bratislava
www.mitsubishimotors.sk