Tlačové správy WWW.MITSUBISHIMOTORS.SK
Informácie sú platné ku dňu 23.7.2017

Tokio / Bratislava, 8. 12. 2015Tlačová správa

Mitsubishi Outlander PHEV oficiálnym vozidlom delegácie Japonska na klimatickom summite Organizácie Spojených Národov (OSN) v Paríži

Najpredávanejšie plug-in hybridné vozidlo v Európe Mitsubishi Outlander PHEV sa ujalo svojich nových diplomatických povinností, keď sa stalo oficiálnym vozidlom delegácie Japonska na klimatickom summite Organizácie Spojených Národov (OSN) v Paríži.


Táto významná celosvetová udalosť s názvom "COP21", je v poradí už 21. "konferenciou zmluvných strán" (“Conference of the Parties”), na ktorej sa každoročne stretnú všetky krajiny ochotné prijať opatrenia pre záchranu klímy na našej planéte. Summit sa koná v Le Bourget neďaleko Paríža, od 30. novembra do 11. decembra (http://www.cop21.gouv.fr/en/).

Dvanásť vozidiel Mitsubishi Outlander PHEV bolo odovzdaných Jeanom-Pierrom Vaillantom, prezidentom spoločnosti M. Motors Automobiles France, ktorá je distribútorom Mitsubishi Motors vo Francúzsku, Jeho Excelencii Yoichimu Suzuki, veľvyslancovi Japonska v krajine galského kohúta, za účasti Gosuke Naka, prezidenta Mitsubishi France S.A.S.

Sofistikované plug-in hybridné elektrické vozidlá kategórie SUV umožnia japonskej delegácii presuny na rokovania „COP21“ bez hluku ako aj bez emisií CO2 po meste, nakoľko je Outlander PHEV schopný jazdiť v plnom elektrickom móde.

Používanie vozidiel s logom troch diamantov oficiálnou japonskou delegáciou počas klimatického summitu v Paríži je prejavom uznania automobilky Mitsubishi Motors, ktorá na budúci rok oslávi 50. výročie svojich konštruktérskych aktivít a počinov v oblasti elektromobility, ktoré odštartovala ešte v roku 1966 a ktoré priamo viedli k takým revolučným produktom ako je Mitsubishi i-MiEV a Mitsubishi Outlander PHEV.


Dovozca SR: M Motors SK s.r.o., Panónska cesta 33, 851 04 Bratislava
www.mitsubishimotors.sk