Tlačové správy WWW.MITSUBISHIMOTORS.SK
Informácie sú platné ku dňu 23.7.2017

Tokio / Bratislava, 8. 12. 2015Tlačová správa

MITSUBISHI OUTLANDER PHEV pokoril hranicu 50 000 predaných vozidiel v Európe

Iba 2 roky od zahájenia prvých dodávok vozidiel holandským zákazníkom v októbri 2013, unikátny plug-in hybridný model Mitsubishi Outlander PHEV opäť skóruje a obhajuje svoju pozíciu napredávanejšieho plug-in hybridného vozidla v Európe vďaka pokoreniu hranice 50 000 predaných vozidiel v regióne* (krajiny MME34 s výnimkou Ruska, Ukrajiny a Kazachstanu).


Sofistikovaný Mitsubishi Outlander PHEV, ktorý bol vo svetovej premiére predstavený na parížskom autosalóne v roku 2012, vstúpil do doposiaľ neprebádaného teritória a vytvoril tak úplne novú kategóriu mimo vyhranených hraníc tradičných segmentov vrátane konvenčných elektrických vozidiel. Outlander PHEV prináša svojim užívateľom ešte viac benefitov rozšírením ponuky o výhody vozidiel typu SUV segmentu D (samodobíjacie SUV s pohonom všetkých kolies a s dvojicou elektromotorov, niekoľko automatických režimov jazdy na elektrický pohon, plnohodnotných 5 miest na sedenie pri objeme batožinového priestoru až 463 l, atď ...).

*Údaj k. 30. novembru 2015: 52 452 predaných vozidiel Mitsubishi Outlander PHEV

A pozitívna reakcia európskych zákazníkov na seba nenechala dlho čakať, o čom svedčí fakt, že v mnohých krajinách sa stal Outlander PHEV najpredávanejším plug-in hybridným vozidlom na trhu vrátane takých krajín ako je Nemecko, v ktorom má automobilový priemysel veľmi silnú pozíciu či Veľká Británia, kde sa tomuto modelu dostalo pozornosti priamo od vedúcich osobností verejného života, keď v októbri predstavil londýnsky starosta Boris Johnson Nový Mitsubishi Outlander PHEV modelového roku 2016 v Tokiu, čím posunul jeho lokálnu komunikáciu do novej sofistikovanejšej roviny.

V krajinách teritória MME34 teraz Outlander PHEV predstavuje 15% z celkového objemu predaja značky Mitsubishi a 55% z celkového predaja modelu Outlander (údaje za január až november 2015).

Top 6 trhov pre Outlander PHEV v krajinách MME34 (kumulované predaje od uvedenia modelu na trh k 30. novembru 2015):

1. Holandsko20 346 vozidiel
2. Veľká Británia16 290 vozidiel
3. Švédsko4 433 vozidiel
4. Nórsko3 797 vozidiel
5. Nemecko3 015 vozidiel
6. Francúzsko1 594 vozidiel

Outlander PHEV modelového roku 2016 bol kompletne prepracovaný vrátane novej prednej masky v tvare dynamického štítu s viac ako 100 konštruktérskymi a dizajnérskymi vylepšeniami na palube. Outlander PHEV tak dláždi cestu budúcim generáciám modelov Mitsubishi Motors patriacim do rozrastajúcej sa rodiny štýlových kvalitných vozidiel typu SUV, ktorých hnacou silou je najnovší vývoj spoločnosti Mitsubishi Motors Corporation (MMC) v oblasti technológií elektrického pohonu, či už na čistý elektrický alebo plug-in hybridný elektrický pohon, súbežne s vývojom inovatívnych zážihových a vznetových motorov.


Dovozca SR: M Motors SK s.r.o., Panónska cesta 33, 851 04 Bratislava
www.mitsubishimotors.sk