Tlačové správy WWW.MITSUBISHIMOTORS.SK
Informácie sú platné ku dňu 23.7.2017

Tokio / Bratislava, 3. 9. 2015Tlačová správa

MITSUBISHI MOTORS NA MEDZINÁRODNOM AUTOSALÓNE VO FRANKFURTE 2015

Európska premiéra Nového Outlandera PHEV s novou vizuálnou identitou modelov Mitsubishi budúcnosti s „Dynamickým Štítom“


Nový Mitsubishi Outlander PHEV modelového roku 2016 od Mitsubishi Motors Corporation (MMC), ktorý sa má na európskych trhoch objaviť počnúc tohtoročným septembrom, bude predstavený v európskej premiére na 66. medzinárodnom autosalóne vo Frankfurte (IAA)*1. Po boku nového Outlandera PHEV spoločnosť MMC ďalej vystaví pretekársky špeciál Mitsubishi Outlander PHEV, ktorý sa už onedlho zúčastní náročnej cross-country rally Baja Portalegre 500*2, ako aj viacero sériovo vyrábaných modelov z celkového počtu 15 vozidiel (13 vozidiel počas novinárskych dní; ďalšie informácie viď posledná strana).

*1: Bude sa konať od 15. do 27. septembra vo výstavných priestoroch výstavného areálu Messe Frankfurt v nemeckom Frankfurte nad Mohanom. Ďalšie informácie nájdete na stránkach: http://www.iaa.de/en/press-room/
*2: Cross-country rally sa uskutoční od 22. do 24. októbra vo východnej časti Portugalska. Ďalšie informácie nájdete na stránkach: http://www.bajaportalegre.com/homepage.aspx?menuid=36

Spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation na svojom stánku zároveň predstaví systém pre dodávku elektrickej energie medzi vozidlom a domácou elektrickou sieťou V2H (Vehicle-to-Home) podporovaný novým Outlanderom PHEV, ako aj palubný systém Smartfón Link Display Auto (SDA) prepájajúci inteligentné telefóny s podporou oboch systémov Google Android Auto*3 a Apple CarPlay*4, ktorý je od augusta t.r. k dispozícii pre model Pajero v európskej verzii na vybraných trhoch.

*3 Android a Android Auto sú ochranné známky spoločnosti Google, Inc. registrovanej v USA a v ďalších krajinách.
*4 Apple, CarPlay, iPhone sú ochranné známky spoločnosti Apple Inc., registrovanej v USA a v ďalších krajinách.

Nový Mitsubishi Outlander PHEV charakterizuje predovšetkým nové poňatie prednej časti vozidla, ktoré stavia na koncepcii Dynamického Štítu (Dynamic Shield) aplikovanej v modeloch MMC predstavených v poslednej dobe. Interiér vozidla sa vyznačuje vyššou úrovňou vnímanej kvality, zatiaľ čo vylepšenia v oblasti karosérie, podvozka a pohonného ústrojenstva priniesli výrazný posun v oblasti odhlučnenia vo vnútri vozidla, akcelerácie, jazdného chovania a stability, kvality jazdy, ekologických parametrov i ďalších aspektov týkajúcich sa jazdných schopností a kvality.

Nový Outlander PHEV je plug-in hybridným elektromobilom schopným dodávať elektrinu do domácej elektrickej siete, čím zvyšuje svoju úžitkovú hodnotu i po zaparkovaní.

Mitsubishi Outlander PHEV bol po prvý raz predstavený v januári 2013 na japonskom trhu ako úplne prvné SUV vozidlo s plug-in hybridným na svete s pohonom všetkých kolies 4WD. Vozidlo, ktoré sa dnes vyváža do 48 krajín (vrátane európskych trhov) je celosvetovo najpredávanejším modelom vo verzii PHEV s celkovými predajmi dosahujúcimi objem 70 000 vozidiel.

Mitsubishi Outlander PHEV je poháňaný plug-in hybridným elektrickým systémom od Mitsubishi Motors zahŕňajúcim unikátny pohon všetkých kolies s dvojicou elektromotorov, jeden poháňajúci prednú a druhý zadnú nápravu, a vysokokapacitným akumulátorom umiesteným pod podlahou, ktorý zabezpečuje pohon čisto na elektrinu bez potreby zapojiť benzínový motor a tým pádom aj bez emisií CO2. Outlander PHEV je prémiové SUV prinášajúce nevídané jazdné schopnosti v danej triede, vrátane hladkej a pôsobivej akcelerácie vďaka pohonu všetkých kolies s dvojicou elektromotorov (Twin Motor 4WD), s mimoriadne hospodárnou prevádzkou a vynikajúcim odhlučnením v režime čistej elektrickej jazdy.

Mitsubishi Outlander PHEV modelového roku 2016, európska špecifikácia

1. Nový Mitsubishi Outlander PHEV: Hlavné vylepšenia

1) Dizajn exteriéru

 • Novo poňatá predná časť vozidla stavia na novej dizajnérskej koncepcii Dynamického Štítu (Dynamic Shield) spoločnosti MMC. Čierna stredová časť čelných partií vozidla, poukazujúca na výkon a jeho dynamické schopnosti, je lemovaná koncovou časťou nárazníka obopínajúcou boky vozidla. Výsledný efektný tvar svojou dynamikou vypovedá o hlavnej funkcii predných partií vozidla, teda chrániť všetkých cestujúcich i automobil ako taký.
 • LED svetlá pre denné svietenie, ktoré sú sú asťou modulu LED svetlometov, spoločne so zadnými združenými svetlometmi (vrátane LED brzdových svetiel) evokujú moderný a pokrokový vzhľad.
 • Spracovanie ochranného krytu pod nárazníkom prepožičiava vozidlu dynamický a stabilný vzhľad, typicky spájaný s vozidlami kategórie SUV.
 • Exkluzívne lemy nárazníkov, bočné dekory a ďalšie ozdobné detaily sú farebne zladené s lakom karosérie s cieľom ponúknuť dizajn exteriéru poukazujúci na vysokú kvalitu, športový charakter a celkovú harmóniu prevedenia.
 • Outlander PHEV disponuje exkluzívnymi 18" diskami kolies z ľahkých zliatin v dvojfarebnom spracovaní a s lesklou povrchovou úpravou, ktoré sú v súlade s elegantným a zároveň športovým zovňajškom vozidla.

2) Interiér

 • Outlander PHEV s novým vzhľadom sa pýši prvotriednym dizajnom interiéru, a tak sa cestujúci môžu tešiť na luxusný a vysoko kvalitný interiér. Úplne nové je spracovanie i materiál čalúnenia sedadiel; okrem doterajšieho koženého čalúnenia v športovom čiernom tóne je odteraz Outlander PHEV v ponuke aj s čalúnením v luxusnej hnedej koži. Samotné sedadlá disponujú špeciálne tvarovanými sedákmi a bočným vedením kopírujúcim ľudské telo poskytujúcim mimoriadne pohodlie. Sedadlá i výplne dverí zaujmú nápadným lemovaním; výplne dverí majú nové čalúnenie.
 • Outlander PHEV ponúka nový štvorramenný volant. Pohodlné uchopenie zabezpečuje jemná koža najvyššej kvality. Strieborné ovládacie prvky na volante sú pochrómované.
 • Kaplnka prístrojov pred vodičom je lemovaná dekoratívnym štepovaním; novo koncipovaná veľká stredová konzola zaujme povrchovou úpravou s elegantným čiernym japonským lakom využívaným pri tradičných japonských remeslách. Na palubnej doske a ozdobných dekoroch dverí zaujmú čierne vzory, pripomínajúce pramienky, v kombinácii s lesklými akcentmi.

3) Ešte tichší interiér

 • K odhlučneniu motora a utlmeniu aerodynamického hluku i nežiadúcich ruchov od kolies napomohlo viac než 30 nových opatrení, ako napr. použitie ďalšieho akusticky pohlcujúceho a izolačného materiálu, tlmiaceho materiálu a dynamických tlmičov. Zlepšenie akustických parametrov za jazdy i behom státia vozidla sa odráža v pohodlnejšom prostredí na palube vozidla.
 • Úpravou tesnenia sa rovnako zlepšil zvuk vydávaný pri zatváraní dverí. To zlepšuje úroveň vnímanej kvality vozidla samotného a súčasne vyvoláva ukľudňujúci dojem robustnosti.

4) Lepšia akcelerácia

 • Prepracovaním sústavy elektrického plug-in hybridného pohonu sa zlepšila akcelerácia pri rozjazde (napr. na semaforoch) i pružné zrýchlenie vozidla.

5) Zlepšenie ovládateľnosti, stability a kvality jazdy

 • K zlepšeniu jazdnej stability a reakcií riadenia došlo úpravou priečnej vzpery zavesenia predných kolies a zvýšením tuhosti karosérie.
 • Zosilnením priečnej vzpery zavesenia zadných kolies sa rovnako zlepšila jazdná stabilita a súčasne poklesli vibrácie a hluk prenášaný od kolies.
 • Posilnenie predných vzpier a zadných tlmičov spoločne s použitím zadných stabilizátorov s väčším priemerom posunulo kvalitu jazdy v zákrutách i celkové jazdné pohodlie na novú úroveň.

6) Lepšie ekologické parametre

 • Optimalizácia riadenia sústavy elektrického plug-in hybridného pohonu spoločne so znížením trecích síl v celom motore sa prejavilo znížením emisií CO2 zo 44 g/km na 42 g/km (podľa metodiky NEDC*5), a tak tento model vykazuje jedny z najlepších ekologických parametrov v danej triede.

*5 Nový európsky jazdný cyklus

7) Bezpečnosť

 • Okrem vyspelých bezpečnostných technológií a technológií pre predchádzanie nehodám, zameraných na odhaľovanie možného nebezpečia a zmierňovania následkov prípadnej nehody, resp. umožňujúcich sa nehode úplne vyhnúť, môže nový Outlander PHEV ďalej ponúknuť:
  • Vyspelú bezpečnostnú technológiu v podobe systému na báze ultrazvuku, ktorý zabraňuje nechcenému zrýchleniu vozidla (voliteľný prvok výbavy); obmedzuje riziko možnej nehody tým, že reguluje rozjazd vozidla (i smerom vzad) v dôsledku neúmyselného zošliapnutia pedálu akcelerátora v prípade, že rozpozná v smere jazdy iné vozidlo či prekážku.
  • Funkciu sledovania všetkých smerov (Multi-around Monitor) ponúkanú vo vyšších stupňoch výbavy, pomáhajúcu vodičovi pri parkovaní alebo manévrovaní v tesných priestoroch zobrazovaním vozidla a jeho okolia z vtáčej perspektívy.

2. Outlander PHEV a systém pre dodávku elektrickej energie V2H

Nový Mitsubishi Outlander PHEV v európskej špecifikácii bude podporovať technológie obojsmerného toku elektrickej energie označovanej ako V2H*6, ktorou model v špecifikácii pre japonský trh už disponuje*7.

*6: Vehicle to Home t.j. medzi vozidlom a domácou elektrickou sieťou
*7: So samostatným zariadením pre V2H. Niektoré systémy V2H môžu a nemusia byť kompatibilné s Outlanderom PHEV.

Nový Outlander PHEV nie je iba obyčajným dopravným prostriedkom. Vďaka podpore technológie V2H prináša ďalšiu pridanú hodnotu tým, že je schopný po zaparkovaní dodávať elektrinu do domácej siete z batérie pohonu vozidla, ktorá je v ňom uskladnená. V spojení so systémom HEMS (Home Electricity Management System – domáci systém hospodárenia s elektrinou) navyše umožňuje efektívnejšie využívať zásobovanie domácnosti elektrinou a zamedziť jej plytvanie.

Ďalšou výhodou je to, že v napojení na solárne panely či iný obnoviteľný zdroj dokáže nový Outlander PHEV využívať elektrinu ešte ekologickejšie a zároveň zvýšiť hospodárenie s ňou v rámci domácnosti.

Modelový rada MMC predstavený na medzinárodnom autosalóne vo Frankfurte 2015

 
Model Počet vystavovaných modelov Poznámky
Novinárske dni Dni pre verejnosť
Nový Outlander PHEV 6 6 Európska premiéra
Nový Outlander PHEV
Rally vozidlo Baja Portalegre 500
1 1 Európska premiéra
Nový Outlander 2 1  
L200 (verzia Double Cab) 1 1 V niektorých krajinách Triton alebo Strada
i-MiEV 1 1  
Space Star   1 V niektorých krajinách Mirage
Pajero 1 1 V niektorých krajinách Montero alebo Shogun
ASX 1 2 V niektorých krajinách RVR alebo Outlander Sport
Lancer Sportback   1 V Japonsku Galant Fortis Sportback
Celkom 13 15  

Dovozca SR: M Motors SK s.r.o., Panónska cesta 33, 851 04 Bratislava
www.mitsubishimotors.sk