Tlačové správy WWW.MITSUBISHIMOTORS.SK
Informácie sú platné ku dňu 23.7.2017

Tokio/Bratislava, 21. 5. 2015Tlačová správa

MITSUBISHI OUTLANDER PHEV - pokoril hranicu 40 000 predaných vozidiel v Európe

Za menej než 2 roky od svojho uvedenia na trh pokorili predaje unikátneho plug-in hybridného modelu Mitsubishi Outlander PHEV hranicu 40 000 predaných vozidiel v Európe (krajiny MME34 s výnimkou Ruska, Ukrajiny a Kazachstanu).


Dodržiavajúc optimálnu rovnováhu medzi výrobnou kapacitou a celkovým dopytom, spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation (MMC) začala od októbra 2013 postupne uvádzať model Mitsubishi Outlander PHEV na jednotlivé trhy Európy, počnúc vybranými trhmi orientovanými na plug-in hybridy ako sú Holandsko či severské krajiny, atď... Odvtedy sa distribúcia tohto modelu úspešne rozšírila naprieč celou Európou s Top 6 krajinami na čele rebríčka:

Holandsko:17 733 vozidiel
Veľká Británia:11 975 vozidiel
Švédsko:3 195 vozidiel
Nórsko:2 502 vozidiel
Nemecko:2 132 vozidiel
Francúzsko:1 127 vozidiel

Navyše vďaka európskym zákazníkom, pre ktorých sa stal Mitsubishi Outlander PHEV plug-in hybridným vozidlom prvej voľby, obsadil tento inovatívny model z dielne troch diamantov prvú priečku v rebríčku predaných PHEV vozidiel v Európe.

Tento pôsobivý výsledok bolo možné dosiahnuť vďaka technológiám budúcej generácie a jedinečným funkčným atribútom vozidla tzv. USP (unique selling proposition alebo jedinečný úžitok) pre bežný život, ktorý Mitsubishi Outlander PHEV svojim užívateľom ponúka (samodobíjacie SUV s pohonom 4x4 a s dvomi elektromotormi, niekoľko automatických režimov jazdy na elektrický pohon, plnohodnotných 5 miest na sedenie pri objeme batožinového priestoru až 463 l, atď ...), skôr než vďaka prchavým daňovým výhodám na niektorých európskych trhoch, ktoré sú rovnako prístupné všetkým ostatným, avšak menej úspešným plug-in hybridným modelom konkurenčných značiek.


Dovozca SR: M Motors SK s.r.o., Panónska cesta 33, 851 04 Bratislava
www.mitsubishimotors.sk