Tlačové správy WWW.MITSUBISHIMOTORS.SK
Informácie sú platné ku dňu 23.7.2017

Tokio/Bratislava, 27. 5. 2015Tlačová správa

MITSUBISHI OTVORILO V THAJSKU SVOJ PRVÝ VÝSKUMNÝ A VÝVOJOVÝ TESTOVACÍ OKRUH MIMO ÚZEMIA JAPONSKA

Spoločnosť Mitsubishi Motors Thajsko (MMTh) práve oznámila, že v marci 2015 dosiahla s 37 062 vyvezenými vozidlami rekord v najvyššom objeme exportu za obdobie jedného mesiaca a to vďaka prvým dodávkam úplne novej generácie legendárneho pick-upu Mitsubishi L200 (na thajskom trhu známy ako Triton).

Mitsubishi Motors Corporation (MMC) oznámilo otvorenie nového testovacieho okruhu pre vozidlá Mitsubishi v Thajsku. Tento bude využívaný pre účely vykonávania overovacích skúšok kvality produktov skôr než sa tieto dostanú do výroby ako aj pre ďalšie zvýšenie kvality a konkurencieschopnosti vozidiel značky Mitsubishi vyrábaných v Thajsku. V súlade s rozširujúcou sa lokálnou výrobnou kapacitou dcérska spoločnosť Mitsubishi Motors Thailand Co., Ltd. (MMTh), ktorá je v 100% vlastníctve spoločnosti MMC, v súčasnosti posilňuje funkcie výskumu a vývoja priamo súvisiace s jej výrobnými zariadeniami, do ktorých patrí aj novo otvorený výskumný a vývojový testovací okruh v Thajsku. Tento je vôbec prvým testovacím okruhom nachádzajúcim sa mimo územia Japonska.


Mitsubishi Motors Thailand Co., Ltd. uviedlo nový R&D testovací okruh do prevádzky počas slávnostnej ceremónie začiatkom mája t.r. za účasti thajského ministra priemyslu Chakramona Phasukavanicha a ďalších predstaviteľov thajskej vlády ako aj viacerých obchodných partnerov spoločnosti MMTh.  

Ryuga Nakao, výkonný viceprezident spoločnosti MMC, ktorý je zodpovedný za Produkty / Stratégiu a rozvoj, pri tejto príležitosti vyzdvihol význam thajského trhu: "Vďaka dlhoročnej a konzistentnej politike thajskej vlády zameranej na rozvoj thajského automobilového priemyslu, bolo Mitsubishi Motors schopné rozširovať a rozvíjať svoje podnikanie prostredníctvom výrobného centra MMTh. Vďaka našim posilneným výskumným a vývojovým kapacitám budeme schopní ešte viac zvýšiť odbornosť našich inžinierov a prispieť tak k cieľu thajskej vlády rozšírovať investície do výskumu a vývoja. Mitsubishi Motors bude naďalej považovať svoje operácie v Thajsku za jeden zo svojich pilierov a bude aj ďalej rozširovať a rozvíjať svoj biznis ruka v ruke s thajským automobilovým priemyslom. "

Testovací okruh v skratke

Poloha:Nhong Kho District, Sriracha, Chonburi, Thajsko
(cca 26 km severovýchodne od výrobného závodu MMTh Laem Chabang)
Plocha:cca 152 000 m2
Hlavné zariadenia:Viacúčelová skúšobná dráha, testovací okruh NVH (hluk, vibrácie a tvrdosť), zóna analytických testov, komplexný oválny okruh (1 500 m dlhý), servisné zázemie.

Dovozca SR: M Motors SK s.r.o., Panónska cesta 33, 851 04 Bratislava
www.mitsubishimotors.sk