Tlačové správy WWW.MITSUBISHIMOTORS.SK
Informácie sú platné ku dňu 23.7.2017

Born/Bratislava, 9. 4. 2015Tlačová správa

Mitsubishi Motors Thajsko - Najväčší objem vývozu za obdobie jedného mesiaca vďaka novej generácii pick-upu Mitsubishi L200

Spoločnosť Mitsubishi Motors Thajsko (MMTh) práve oznámila, že v marci 2015 dosiahla s 37 062 vyvezenými vozidlami rekord v najvyššom objeme exportu za obdobie jedného mesiaca a to vďaka prvým dodávkam úplne novej generácie legendárneho pick-upu Mitsubishi L200 (na thajskom trhu známy ako Triton).

Morikazu Chokki, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti MMTh pri tejto príležitosti uviedol: "Keď sa v roku 1988 spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation rozhodla investovať do výroby vozidiel v Thajsku, bola zároveň prvým výrobcom automobilov na celom svete, ktorý vyvážal vozidlá vyrobené v Thajsku. Prvý vývoz predstavovalo 420 vozidiel modelu Lancer Champs do Kanady".


P. Chokki ďalej dodal: "V marci 2015 sme s 37.062 vozidlami zaznamenali najvyšší rekord v mesačnom objeme vývozu. V priebehu 28 rokov vyviezla spoločnosť MMTh vozidlá značky Mitsubishi do viac ako 150 krajín po celom svete. Teší nás, že štandardy a technické zručnosti thajskej výroby sú uznávané ako dôveryhodné.“

P. Chokki na záver uviedol: "V súčasnosti disponujeme 3 výrobnými závodmi a 1 závodom na výrobu motorov v Laem Chabang Industrial Estate, ktoré predstavujú najdôležitejšie prevádzkové a výrobné strediská Mitsubishi Motors mimo Japonska s maximálnou ročnou kapacitou výroby 510 000 vozidiel. Za všetky naše doterajšie úspechy vďačíme pracovitosti a oddanosti našich zamestnancov."

Po európskej premiére na ženevskom autosalóne bude predaj novej generácie modelu Mitsubishi L200 v Európe odštartovaný v druhej polovici tohto roka.


Dovozca SR: M Motors SK s.r.o., Panónska cesta 33, 851 04 Bratislava
www.mitsubishimotors.sk