Tlačové správy WWW.MITSUBISHIMOTORS.SK
Informácie sú platné ku dňu 23.7.2017

Bangkog, 26. 3. 2015Tlačová správa

Nový pick-up z dielne Mitsubishi získal hneď 3 ocenenia Auto roka 2015

Iba nedávno sme mali možnosť vidieť premiéru európskej špecifikácie novej generácie obľúbeného pick-upu Mitsubishi L200 na ženevskom autosalóne, a z Thajska, kde sa vo výrobnom závode Mitsubishi Motors vyrába, prichádzajú prvé pozitívne odozvy. Nové Mitsubishi L200, ktoré je na thajskom trhu známe pod označením Mitsubishi Triton, si totiž v ankete Auto roka 2015 v Thajsku („Car of the Year 2015“) odnieslo hneď 3 ocenenia.

Mitsubishi Motors získalo celkovo 6 ocenení v ankete Car of the Year 2015 pre svoje vozidlá predávané na thajskom trhu vrátane modelov Attrage, Mirage či Pajero Sport. Najviac uznania sa však dostalo práve novinke Mitsubishi Triton (v Európe známa pod označením Mitsubishi L200) a jej inovatívnej technológii variabilného časovania ventilov MIVEC v „čistom“ vznetovom agregáte s celohliníkovým blokom motora, ktorá je v triede pick-upov unikátna a zároveň jediná svojho druhu.

Najnovšia generácia vozidla Mitsubishi L200 dosahuje úctyhodný výkon 181 koní pri úspore paliva, ktorá je až o 20% lepšia než u jeho predchodcu.


Prestížne ocenenia Auto roka 2015, ktoré udeľuje porota zložená z uznávaných odborníkov thajského automobilového priemyslu, si osobne prevzal prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Mitsubishi Motors (Thailand) Co., Ltd. p. Morikazu Chokki.

Ocenený pick-up Mitsubishi L200 mieri aj na náš trh, pričom slovenskí zákazníci sa ho dočkajú už začiatkom tejto jesene. Dostupný bude u všetkých autorizovaných predajcov značky Mitsubishi na Slovensku.


Dovozca SR: M Motors SK s.r.o., Panónska cesta 33, 851 04 Bratislava
www.mitsubishimotors.sk