Tlačové správy WWW.MITSUBISHIMOTORS.SK
Informácie sú platné ku dňu 29.6.2017

Tokio / Bratislava, 16. 12. 2014Tlačová správa

MITSUBISHI MOTORS OSLAVUJE 5 MILIÓNOV VOZIDIEL VYROBENÝCH VO VÝROBNOM ZÁVODE V OKAZAKI

5 milióntym vozidlom sa stal Outlander PHEV

Pre výrobný závod spoločnosti Mitsubishi Motors Corporation (MMC) v Okazaki v blízkosti mesta Nagoya (Japonsko) predstavuje úspech modelu Mitsubishi Outlander PHEV v Európe, ktorý sa so 18 644 predanými kusmi za obdobie január až november 2014 stal najpredávanejším plug-in hybridným elektrickým vozidlom v regióne, ďalšiu dimenziu, vďaka ktorej teraz dosiahol významný historický míľnik. MMC totiž práve vďaka modelu Outlander PHEV oslavuje 5 miliónov vozidiel vyrobených v závode Okazaki od roku 1977.


Na slávnostnej ceremónii sa zúčastnil Prezident a COO spoločnosti MMC Tetsuro Aikawa, ktorý Primátorovi mesta Okazaki Yasuhirovi Uchidovi formálne predstavil tento míľnik v podobe 5 miliónteho vyrobeného vozidla, ktorým sa stal Outlander PHEV. Plug-in hybridné SUV od Mitsubishi je možné použiť ako sebestačné vozidlo odvodené od elektromobilu s pohonom všetkých kolies, napr. ako vozidlo záchrannej služby v prípade prírodnej katastrofy.

Výrobný závod v Okazaki s rozlohou 425 000 m2, ktorý sa nachádza neďaleko Globálneho Výskumného a Vývojového Centra spoločnosti MMC, je jedným z troch výrobných závodov Mitsubishi Motors v Japonsku s takmer 1 600 zamestnancami, pričom v súčasnosti sa v ňom vyrábajú modely Outlander, Outlander PHEV a RVR / ASX. V priebehu fiškálneho roka 2013 bolo v Okazaki vyrobených 174 000 vozidiel.


Dovozca SR: M Motors SK s.r.o., Panónska cesta 33, 851 04 Bratislava
www.mitsubishimotors.sk