Tlačové správy WWW.MITSUBISHIMOTORS.SK
Informácie sú platné ku dňu 19.8.2017

Paříž, 2. 10. 2014Tlačová správa

MITSUBISHI OUTLANDER PHEV CONCEPT-S - Športový a sofistikovaný

Spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation (MMC) pred dvoma rokmi na autosalóne v Paríži 2012 po prvý krát predstavila svoj úspešný plug-in hybridný crossover Outlander PHEV s dvojicou elektromotorov. Tento rok sa opäť rozhodla pre Parížsky autosalón 2014 (Mondial de l'Automobile), kde odhalí ďalšie vozidlo s plug-in hybridným pohonom PHEV: vývojovú štúdiu Outlander PHEV Concept-S.


Outlander PHEV Concept-S odetý do vysoko kvalitnej inovatívnej metalízy "Platinum White Glass Flake" zaujme športovejším a rafinovanejším vzhľadom ukrývajúcim technológiu PHEV od MMC, pričom odráža dynamické schopnosti vozidla, rovnako tak ako kultivovanosť spojenú s praktickou takmer bezhlučnou jazdou.

Dynamický štít

V štylistickom prevedení prednej masky je logo s tromi diamantmi po oboch stranách obklopené výraznými chrómovými dekoračnými prvkami, čím vznikol priestorový trojrozmerný efekt naznačujúci dynamický pohyb. Má tak symbolizovať funkčnosť a bezpečnosť typickú pre SUV vozidlá z dielne Mitsubishi Motors.

K pocitu dynamiky navyše prispievajú aj predné svetlomety plynulo vytiahnuté hore do bokov.

Motív ochranného štítu sa opakuje aj v zadných častiach vozidla, kde sú aplikované podobné chrómové dekoratívne prvky (doplnené pretiahnutými združenými svetlami) vedúce od zadných výklopných dverí smerom k blatníkom, vyjadrujúce dynamický a inovatívny dizajnérsky štýl evokujúci vystuženie celého vozidla v záujme vyššej bezpečnosti.

Japonské remeselné umenie

Pôsobivý a zároveň rafinovaný Outlander PHEV Concept-S čerpá inšpiráciu z tradičných japonských remesiel, o čom okrem iného svedčí použitá farebná kombinácia "Black & Burgundy" v priestore pre cestujúcich.

Dizajn interiéru tejto vývojovej štúdie stavia na starostlivo prevedených detailoch v snahe vyjadriť presnosť, kvalitu, remeselný um a kultivovanosť. Za zmienku stoja napríklad:

  • Čierne dekoratívne prvky s textúrou dreva a striebornými akcentmi
  • Stredová konzola s dizajnom lakovaného boxu
  • Sedadlá čalúnené jemnou mäkkou kožou s ručným štepovaním.

Čalúnenie sedadiel s priestorovým povrchom a horizontálnym rebrovaním sa okrem toho podieľa na bezpečnom obopnutí tela. K pokojnej atmosfére a pohodliu na palube prispievajú aj línie dekoratívnych prvkov, ktoré sú vedené tak, ako by kopírovali vonkajšie krivky karosérie.

Vnímaná kvalita v interiéri je ešte posilnená strieborným dekoratívnym lemovaním, vedúcim okolo sedadiel.


Hlavné technické špecifikácie

Celková dĺžka (mm)4,760
Celková šírka (mm)1,842
Celková výška (mm)1,700
Rázvor náprav (mm)2,670
PohonPlug-in hybridný elektrický)
(Jedinečný systém pohonu všetkých kolies (4WD) s dvojicou elektromotorov a radovým zážihovým štvorvalcom 2,0 l 16v DOHC MIVEC

Dovozca SR: M Motors SK s.r.o., Panónska cesta 33, 851 04 Bratislava
www.mitsubishimotors.sk