Tlačové správy WWW.MITSUBISHIMOTORS.SK
Informácie sú platné ku dňu 29.6.2017

Paříž, 2. 10. 2014Tlačová správa

ÚSPECHY MODELU MITSUBISHI OUTLANDER PHEV NA ASIA CROSS COUTRY RALLY 2014

Závodný Rally Tím Two & Four Motor Sports s podporou spoločnosti Mitsubishi Motors Corporation (MMC) už druhý krát nasadil svoj plug-in hybridný SUV/crossover Outlander PHEV s dvomi elektromotormi a s pohonom všetkých kolies do súťažného seriálu Ásia Cross Country Rally 2014 (AXCR)* usporiadaného pod patronátom Medzinárodnej Automobilovej Federácie (FIA).


Závodný špeciál nasadený v kategórii T1E (elektromobily) rally úspešne dokončil v čase 19 hodín, 17 minút 12 sekúnd, keď prekonal celkovú vzdialenosť 1 986 km v ťažkom teréne. Ziskom prvého miesta vo svojej triede a celkovo 14. miesta v závode opäť potvrdil mimoriadnu spoľahlivosť, robustnosť a vysoký výkon hnacieho ústrojenstva plug-in hybridného vozidla (PHEV) od MMC a to aj vo veľmi náročných jazdných podmienkach.

* Začiatok 9. augusta v Thajsku a dojazd 15. augusta v Kambodži. Ďalšie informácie nájdete na stránkach: http://www.r1japan.net/axcr/

Štandardná sústava pohonu PHEV

V pretekárskom špeciály Outlander PHEV konštruktéri využili systém zavesenia náprav upravený pre podmienky závodu, tak ako tomu bolo pri minuloročnom pretekárskom vozidle, a vyššiu svetlú výšku. Akumulátor pohonu bol taktiež umiestnený vyššie tak, aby sa dosiahli lepšie jazdné vlastnosti v náročnom teréne.

Integrovaný stabilizačný systém S-AWC (Super-All Wheel Control) pre riadenie pohonu všetkých kolies bol odladený pre podmienky pretekov kvôli lepším schopnostiam záberu špeciálu. Ďalšie úpravy zahŕňali inštaláciu bezpečnostnej klietky a ochranného krytu v spodnej časti vozidla, odľahčeného krytu motora, výklopnej zadnej časti a komponentov v interiéri, či napr. zosilneného tesnenia a zvýšeného sania pre prejazd brodmi.

Okrem spomínaných úprav bolo vozidlo nasadené do súťaže s prakticky rovnakým hnacím ústrojenstvom PHEV (Plug-in Hybrid Electric Vehicle), s mechanickými komponentmi, aké používa štandardný sériovo vyrábaný model.

Yasuo Tanaka - Technický Riaditeľ v Mitsubishi Motors okomentoval: "Zohľadnili sme extrémny povrch, ktorý je pre súťažný seriál Ásia Cross Country Rally typický a ktorý nás pri našej prvej účasti v minulom roku dosť potrápil. Tento rok sme preto ešte viac zdvihli svetlú výšku, aby sme zlepšili schopnosti vozidla v náročnom teréne."

Tanaka ďalej dodal: "Mam veľkú radosť nielen z toho, že Outlander PHEV túto rally úspešne dokončil v tak náročných podmienkach už druhý rok po sebe, ale najmä z toho, že sa umiestnil dokonca ešte lepšie než vlani. Som zároveň veľmi spokojný a hrdý na to, že Outlander PHEV tak presvedčivo preukázal spoľahlivosť a trvácnosť systému plug-in hybridného elektrického pohonu od MMC, čo sa vzťahuje aj na excelentný výkon pohonu všetkých kolies dvomi elektromotormi a systému riadenia S-AWC."

Tanaka na záver uviedol: "Vďaka lepším terénnym schopnostiam Outlandera PHEV v porovnaní s minulým rokom sme mohli zozbierať ešte cennejšie údaje než naposledy. Teším sa, že ich využijeme v rámci nášho vývoja elektromobilov. "


Dovozca SR: M Motors SK s.r.o., Panónska cesta 33, 851 04 Bratislava
www.mitsubishimotors.sk