Tlačové správy WWW.MITSUBISHIMOTORS.SK
Informácie sú platné ku dňu 19.8.2017

Bratislava, 28. 8. 2014Tlačová správa

MITSUBISHI OUTLANDER PHEV UŽ DRUHÝ ROK PO SEBE ÚSPEŠNE DORAZIL DO CIELA ASIA CROSS COUNTRY RALLY 2014

Outlander PHEV zaznamenal v poradí už druhé víťazstvo vo svojej triede


Plug-in hybridné elektrické SUV s pohonom všetkých kolies SUV, ktoré do súťaže nasadil a riadil Rally Tím Two & Four Motor Sports podporovaný Mitsubishi Motors Corporation (MMC), úspešne dokončilo FIA certifikované podujatie Asia Cross Country Rally 2014 (AXCR)*1 vo svojej triede T1E (kategória elektrických vozidiel). Tím dosiahol celkový čas 19 hodín 17 minút a 12 sekúnd a prešiel náročnú trať dlhú 1 986 kilometrov, na ktorej obsadil prvé miesto v triede a 14. miesto celkovo. Tým, že Outlander PHEV dokončil túto rally už druhý rok v rade, preukázal vynikajúcu úroveň spoľahlivosti, trvácnosti a výkonnosti v teréne, a zároveň dokázal, že pohonné ústrojenstvo plug-in hybridného elektrického vozidla (PHEV) vydrží aj v náročných jazdných podmienkach.

*1: Rally začala v Thajsku 9. augusta a skončila v Kambodži 15. augusta.
Viac informácií nájdete na http://www.r1japan.net/axcr/.

Závodný Outlander PHEV využíval špeciálne vyladené a spevnené nápravy rovnako ako pretekársky špeciál z minulého roka, ako aj zvýšenú svetlú výšku s vyššie umiestnenou hnacou batériou pre lepší výkon v teréne. Super systém riadenia pohonu 4x4 známy pod skratkou S-AWC (čiže integrovaný systém ACD+S-AYC+ASC+S-ABS) bol vylepšený tak, aby poskytoval lepšiu trakciu. Ďalšie úpravy na vozidle zahŕňali upevnenie priestorového ochranného rámu, spodný ochranný kryt podvozku, odľahčenie kapoty a krytu motora, úpravy časti interiéru, dodatočné tesnenia a šnorchel pre brodenie vo vode. Okrem týchto zmien súťažil Outlander PHEV s použitím takmer rovnakého plug-in hybridného elektrického pohonného ústrojenstva (PHEV) a mechanických častí ako v štandardnom sériovo vyrábanom modeli.

Výsledky Tímu podľa jednotlivých etáp závodu:
Outlander PHEV vyhral vo svojej triede už druhý po sebe nasledujúci rok. Celkové poradie podľa etáp:

  • Úvodná etapa (9. august): celkovo 11. miesto na časovke z Pattaye, Thajsko.
  • Prvá etapa (10. august): prvý plnohodnotný deň súťaže, celkovo 13. miesto.
  • Druhá etapa (11. august): celkovo 12. miesto na bahennej trati s hlbokými vyjazdenými koľajami v Thajsku.
  • Tretia etapa (12. august): Závod sa presúva z Thajska do Kambodže, smerom k areálu Angkor Wat, ktorý je súčasťou svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Táto etapa obsahovala plochejší terén, kde Outlander PHEV mohol využiť vysokého krútiaceho momentu jeho elektromotorov a S-AWC, čo viedlo k polepšeniu umiestnenia na celkové 11. miesto.
  • Štvrtá etapa (13. august): Polepšenie umiestnenia na 9. priečku.
  • Piata etapa (14. august): Táto vyčerpávajúca etapa bola najdlhšia a viedla naprieč hlbokými vyjazdenými koľajami. Nedostatočne vysoká svetlá výška prinútila Outlander PHEV, aby sa vyhol väčšine druhej polovice trate, čo viedlo k poklesu umiestnenia na celkovo 15. miesto.
  • Šiesta etapa (15. august): Posledný úsek od Phnom Penh viedol vysokorýchlostným rovinatým terénom, vďaka čomu skončil Outlander PHEV v 6. etape na druhom mieste a v celkovom poradí obsadil 14. miesto.

Yasuo Tanaka, Technický riaditeľ

Vzhľadom na extrémny povrch vozovky typický pre Asia Cross-Country Rally, ktorý nám dal minulý rok, kedy sme súťažili po prvý raz, poriadne zabrať, sme tento rok upravili a zvýšili svetlú výšku vozidla s cieľom ešte viac vylepšiť off-roadové vlastnosti vozidla. Robí mi veľkú radosť, že Outlander PHEV za týchto náročných podmienok nielenže úspešne dokončil rally už druhý rok po sebe, ale že sa v celkovom poradí umiestnil vyššie než v minulom roku. Som taktiež veľmi spokojný a hrdý na to, že Outlander PHEV bol schopný presvedčivo preukázať svoju spoľahlivosť a výdrž plug-in hybridného elektrického systému vyvinutého Mitsubishi Motors Corporation, ako aj vynikajúce schopnosti dvoch elektromotorov s pohonom všetkých kolies a S-AWC. Outlander PHEV dosiahol tento rok zlepšenie výkonu v teréne, čo znamená, že sme boli schopní zhromaždiť ešte cennejšie údaje, než minulý rok. Teším sa na ich využitie pri vývoji našich elektrických vozidiel.


Dovozca SR: M Motors SK s.r.o., Panónska cesta 33, 851 04 Bratislava
www.mitsubishimotors.sk