Tlačové správy WWW.MITSUBISHIMOTORS.SK
Informácie sú platné ku dňu 19.8.2017

Bratislava, 16. 7. 2014Tlačová správa

MITSUBISHI 2014 – NÁRAST PREDAJA AŽ O 84 %, NAJRÝCHLEJŠIE RASTÚCI JAPONEC

Rok 2014 sa pre značku Mitsubishi na Slovensku zatiaľ javí ako mimoriadne úspešný. V prvom polroku bolo na slovenskom trhu predaných 427 nových automobilov s logom troch diamantov.

V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka sa jedná až o 84% nárast, teda najvyšší medziročný nárast medzi japonskými automobilovými značkami. Vyplýva to z aktuálnych údajov Zväzu automobilového priemyslu Slovenskej Republiky (ZAP SR).

"Máme radosť, že sa nám tento rok darí plniť naše interné ciele. Potvrdzuje sa, že modelová ponuka Mitsubishi sa stále teší priazni slovenských zákazníkov, "uvádza Martin Krob, generálny riaditeľ M Motors SK s.r.o., a dopĺňa, že dobré výsledky Mitsubishi v prvom polroku tohto roka sú medzi ostatnými japonskými značkami skôr výnimkou. Okrem dvoch značiek totiž ich predaje stagnovali alebo klesali.

Od januára do júna 2014 sa u nás predalo 427 automobilov značky Mitsubishi a jej podiel na trhu prekročil 1%. Z modelového radu Mitsubishi je medzi zákazníkmi stále najobľúbenejší kompaktný crossover ASX.

"Veríme, že v druhej polovici roka budeme v tomto trende pokračovať," dopĺňa Martin Krob. "Teší nás, že o našu značku majú záujem nielen zákazníci, ale aj díleri. Výborné predajné výsledky totiž oslovili aj nových záujemcov o predaj značky Mitsubishi v SR. Preto aktuálne rokujeme s jednotlivými záujemcami a perspektívne tak rátame s rozšírením dílerskej siete Mitsubishi na Slovensku ešte do konca tohto roka. Vnímame to ako potvrdenie správnosti našej obchodnej stratégie zameranej na profitabilitu našich obchodných partnerov a vyvážený pomer nárokov na dílerov a prínosu pre nich," dodáva Martin Krob.


Dovozca SR: M Motors SK s.r.o., Panónska cesta 33, 851 04 Bratislava
www.mitsubishimotors.sk