Tlačové správy WWW.MITSUBISHIMOTORS.SK
Informácie sú platné ku dňu 29.6.2017

Bratislava / Born, 11. 2. 2014Tlačová správa

MITSUBISHI MOTORS NA ŽENEVSKOM AUTOSALÓNE 2014

84. ročník ženevského autosalónu (www.salon-auto.ch), ktorý otvorí svoje brány verejnosti 6. marca 2014, si spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation (MMC) zvolila ako platformu, na ktorej európskym zákazníkom poodhalí obrysy svojich budúcich plánov.


Ďalšie generácie

S jasným dôrazom na dizajn, jazdné vlastnosti a nízky dopad na životné prostredie, predstaví Mitsubishi Motors Corporation svoje tri najnovšie koncepty vozidiel, ktoré sú odrazom toho, čo značka chystá v krátkom a strednodobom horizonte.

  • Koncept XR–PHEV: je ďalšou generáciou kompaktného plug-in hybridného elektrického crossoveru, ktorý využíva PHEV systém poháňajúci predné kolesá, preplňovaný zážihový agregát s objemom 1,1 litra s priamym vstrekovaním a variabilným časovaním sacích ventilov MIVEC, ľahký, kompaktný a vysoko úsporný motor ako aj vysokokapacitnú batériu.
  • Koncept GC-PHEV: je ďalšou generáciou klasického plug-in hybridného SUV s permanentným pohonom všetkých kolies. Pohonné ústrojenstvo sa skladá zo zážihového motoru umiesteného vpredu a plug-in-hybridného pohonu PHEV umiesteného vzadu. Preplňovaný zážihový šesťvalec s objemom 3.0 litra s variabilným časovaním sacích ventilov MIVEC spolupracuje s 8-stupňovou automatickou prevodovkou, s vysoko výkonným elektromotorom a s vysokokapacitnou batériou, vďaka ktorým ponúka dynamické jazdné vlastnosti pri všetkých typoch terénu typické pre plnohodnotné SUV.
  • Koncept AR: predstavuje ďalšiu generáciu kompaktného viacúčelového vozidla, ktoré ponúka jazdné vlastnosti vozidla typu SUV a zároveň priestrannosť typickú pre MPV. Využíva ľahký hybridný systém so štartérom a generátorom poháňaným pomocou remeňa (BSG – Belt-driven Starter and Generator), ktorý zahŕňa preplňovaný trojvalcový zážihový motor s objemom 1,1 litra s priamym vstrekovaním a variabilným časovaním sacích ventilov MIVEC. Obsahuje 48V líthium-iónovú batériu a menič jednonosmerného napätia.

Mitsubishi Outlander PHEV – vstup do ďalšej 40-ročnej éry

Mitsubishi Outlander PHEV v Európe oslavuje svoj prvý úspech (15 000 objednávok k 1. februáru 2014). Tento je navyše perfektne načasovaný, keďže značka Mitsubishi Motors zároveň oslavuje oficiálne štyridsaťročné výročie svojej pôsobnosti na starom kontinente. Mitsubishi Motors tak prostredníctvom svojich inovatívnych produktov budúcnosti vstupuje do novej éry svojej existencie a prítomnosti v Európe. Veľký úspech zaznamenala značka rovnako aj so svojim závodným špeciálom potom, čo v roku 2013 úspešne absolvoval 2 000 km dlhú trasu Cross Country Rallye Ázia (http://www.mitsubishi-motors.com/special/motorsports/asia_cross.html).


Dovozca SR: M Motors SK s.r.o., Panónska cesta 33, 851 04 Bratislava
www.mitsubishimotors.sk