Tlačové správy WWW.MITSUBISHIMOTORS.SK
Informácie sú platné ku dňu 29.6.2017

Tokio/Bratislava, 4. 11. 2013Tlačová správa

NOVINKY MITSUBISHI MOTORS PREDSTAVENÉ NA AUTOSALÓNE V TOKIU

Spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation ( MMC ) odhalí 20. novembra 2013 na tohtoročnom autosalóne v Tokiu*1 vo svetovej premiére hneď tri nové koncepty vozidiel.


Všetky tieto modely odzrkadľujú nový dizajnérsky smer Mitsubishi Motors symbolizujúci funkčnosť a bezpečnosť vlastnú vozidlám typu SUV. Tieto sú nositeľmi tzv. „@earth TECHNOLOGY“*2, ktoré naznačujú smer, akým sa bude uberať vývoj a výroba Mitsubishi Motors v blízkej budúcnosti.

Prvý z troch konceptov, MITSUBISHI Concept GC – PHEV*3 je ďalšou generáciou klasického SUV s permanentným pohonom všetkých kolies. Pohonné ústrojenstvo sa skladá zo zážihového motora umiestneného vpredu a plug-in-hybridného pohonu PHEV umiestneného vzadu. Tento zahŕňa preplňovaný vysoko výkonný motor s objemom 3.0 litra V6 s variabilným časovaním sacích ventilov MIVEC*4 a vysokovýkonnú batériu spolupracujúcu s 8-stupňovou automatickou prevodovkou, pričom ponúka dynamické jazdné vlastnosti vozidla kategórie SUV.

Koncept MITSUBISHI XR - PHEV*5 je ďalšou generáciou kompaktného SUV vyvinutého pre dosiahnutie potešenia z jazdy na novej úrovni. Koncept MITSUBISHI XR - PHEV používa usporiadanie so zážihovým motorom vpredu a PHEV systémom s pohonom predných kolies. Vyznačuje sa zmenšeným ľahkým, kompaktným a vysoko výkonným preplňovaným motorom s objemom 1,1 litra s priamym vstrekovaním a s variabilným časovaním sacích ventilov MIVEC, ktorý spolupracuje s vysokokapacitnou batériou.

Tieto dva koncepty sú vybavené plug-in-hybridnými systémami (PHEV), ktoré sú optimalizované pre rozličné trhy a požiadavky rôznych segmentov.

Tretí koncept MITSUBISHI AR*6 predstavuje ďalšiu generácia kompaktného viacúčelového vozidla, ktoré ponúka jazdné vlastnosti vozidla typu SUV a zároveň priestrannosť typickú pre MPV. Využíva ľahký hybridný systém, ktorý sa skladá z malého preplňovaného motora s objemom 1,1 litra s priamym vstrekovaním a s variabilným časovaním sacích ventilov MIVEC .

Všetky tri koncepty zahŕňajú najnovšie technológie aktívnej bezpečnosti "e - Assist"7 a „prepojeného vozidla“ od Mitsubishi Motors Corporation, ktoré zahŕňajú informačné systémy budúcej generácie. Tieto obsahujú napr. systém varovania pred nebezpečenstvom, ktorý aktivuje zodpovedajúce bezpečnostné funkcie a včasnú signalizáciu zlyhania / poruchy, ktorý upozorní vodiča na potrebu opravy, či iného servisného úkonu.

Vrátane vyššie uvedených troch konceptov bude Mitsubishi Motors na svojom stánku na 43. tokijskom autosalóne 2013 vystavovať celkovo 17 vozidiel (13 vozidiel počas dní určených pre odbornú verejnosť). Popri koncepčných vozidlách sa na stánku Mitsubishi Motors bude nachádzať model eK Space, ktorý bude uvedený na trh v Japonsku na začiatku budúceho roka, ale aj športové modely a vybrané aktuálne sériovo vyrábané vozidlá.

*1: Pre viac informácií navštívte stránku http://www.tokyo-motorshow.com/en/ (English).
*2: @earth TECHNOLOGY stelesňuje predstavu Mitsubishi Motors Corporation o zodpovednosti k životnému prostrediu, o potešení z jazdy, bezpečnosti a kvalite.
*3: Grand Cruiser vyjadruje víziu ekologicky ohľaduplného vozidla, ktoré je schopné prejsť náročnejším terénom.
*4: Mitsubishi Innovative Valve timing Electric Control system (MIVEC)
*5: X(cross)over Runner vyjadruje prepojenie pozoruhodného výkonu crossoveru s obratnosťou mestského vozidla.
*6: Active Runabout vyjadruje vysoko výkonné vozidlo v kompaktnom balení s usporiadaním sedadiel pre pohodlné a komfortné cestovanie všetkých pasažierov.
*7: Súbor aktívnych bezpečnostných technológií vrátane Adaptívny tempomat (ACC), systém zmierňovania následkov čelnej kolízie (FCM), systém upozornenia prekročenia jazdného pruhu (LDW). “e-Assist” je názov používaný iba v Japonsku.

43. autosalón v Tokiu 2013 – skladba vozidiel vystavených na stánku Mitsubishi Motors

ModelPočet vystavených vozidielPoznámka
Novinárske dniDni pre verejnosť
MITSUBISHI KonceptGC-PHEV11Koncepčné vozidlo. Svetová premiéra.
MITSUBISHI Koncept XR-PHEV11Koncepčné vozidlo. Svetová premiéra.
MITSUBISHI Koncept AR11Koncepčné vozidlo. Svetová premiéra.
MITSUBISHI Koncept GR*8-HEV1Koncepčné vozidlo; po prvý krát pedstavené na autosalóne v Ženeve 2013.
Outlander PHEV11Sériovo vyrábaný model.
Outlander PHEV11Finalista FIA Asia Cross Country Rally 2013.
i-MiEV11Sériovo vyrábaný model.i na niektorých trhoch.
MiEV Evolution II11Vicemajster triedy na Pikes Peak International Hill Climb 2013.
Pajero1Sériovo vyrábaný model. Poháňaný čistým dieselovým motorom. Montero alebo Shogun na niektorých trhoch.
Delica D:51Sériovo vyrábaný model. Poháňaný čistým dieselovým motorom.
Outlander12014MY
RVR1Sériovo vyrábaný model. ASX alebo Outlander Sport na niektorých trhoch.
Mirage1S balíkom Hello Kitty 40.výročie. Space Star na niektorých trhoch.
eK Space33Svetová premiéra.
eK Wagon11Sériovo vyrábaný model.
eK Custom11Sériovo vyrábaný model.
Total1317

*8: Grand Runner – pomenovanie vyjadrujúce rýchly prechod terénom a pohon vyspelu technológiou.

Pre detailné informácie kliknite na:
http://www.mitsubishi-motors.com/en/events/motorshow/2013/tms2013/ (English)


Dovozca SR: M Motors SK s.r.o., Panónska cesta 33, 851 04 Bratislava
www.mitsubishimotors.sk