Tlačové správy WWW.MITSUBISHIMOTORS.SK
Informácie sú platné ku dňu 19.8.2017

Bratislava/Elsloo, 4. 9. 2013Tlačová správa

MITSUBISHI OUTLANDER PLUG-IN HYBRID (PHEV) - ZAHÁJENIE VÝROBY PRE EURÓPU

Ako už bolo avizované, spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation (MMC) zahájila výrobu priekopníckej plug-in hybridnej verzie modelu Mitsubishi Outlander pre Európu.


Dvojnásobok oproti plánu

Mitsubishi Outlander PHEV, ktorý sa vyrába vo výrobnom závode Mitsubishi Motors v japonskom Okazaki neďaleko mesta Nagoja, zaznamenal výnimočný úspech na trhu a ďaleko predčí optimistické očakávania Mitsubishi Motors.

Od začiatku predaja koncom januára 2013 bolo v Japonsku zaznamenaných až 8 000 zákazníckych objednávok tohto vozidla oproti pôvodne očakávaným 4 000 vozidlám.

Zvýšená výkonnosť

Z dôvodu vyššieho počtu objednávok obdržaných od zákazníkov z Japonska a zámoria sa spoločnosť MMC s okamžitou platnosťou rozhodla zdvojnásobiť výrobnú kapacitu modelu Mitsubishi Outlander PHEV vo výrobnom závode v Okazaki na 4 000 ks za mesiac (takmer 50 000 ks za rok).

Začiatkom budúceho roka odštartuje spoločnosť MMC program zameraný na zvýšenie efektivity výroby s cieľom znížiť celkové výrobné náklady a vytvoriť väčšiu flexibilitu tak, aby bolo možné lepšie reagovať na prípadné zmeny v objeme a skladbe modelov.

Toto by malo vytvoriť viac priestoru pre ďalšie zvyšovanie objemu výroby modelu Mitsubishi Outlander PHEV spoločne s ďalšími modelmi vyrábanými vo výrobnom závode Okazaki.

Európa - trh plug-in hybridných vozidiel (PHEV)

V Európe, v ktorej je predpoklad, že bude najväčším globálnym trhom pre tento model, bolo od decembra 2012 zaznamenaných už 10 000 objednávok Outlandera PHEV.

Mitsubishi Outlander PHEV bude v Európe uvádzaný postupne od októbra 2013, prioritu budú mať trhy s najväčším potenciálom pre plug-in hybridné vozidlá (Holandsko, severské krajiny atď).

Ďalšie európske trhy budú nasledovať od novembra tohto roka až po prvý štvrťrok roka 2014.


Dovozca SR: M Motors SK s.r.o., Panónska cesta 33, 851 04 Bratislava
www.mitsubishimotors.sk