Tlačové správy WWW.MITSUBISHIMOTORS.SK
Informácie sú platné ku dňu 19.8.2017

Bratislava/Cypress Kalifornia, 24. 6. 2013Tlačová správa

MITSUBISHI OUTLANDER BUDE OFICIÁLNYM „SAFETY CAR“ NA MEDZINÁRODNÝCH PRETEKOCH DO VRCHU PIKES PEAKE INTERNATIONAL HILL CLIMB 2013

Mitsubishi Motors North America, Inc (MMNA) s potešením oznamuje, že úplne nový Mitsubishi Outlander modelového roku 2014 bude oficiálnym bezpečnostným vozidlom tzv. „Safety Car" pre tohtoročný 91. ročník medzinárodných pretekov do vrchu Pikes Peak International Hill Climb (PPIHC), ktoré sa budú konať 30. júna 2013.


S technologicky vyspelými bezpečnostnými prvkami na palube vrátane systému monitorovania a vybočenia z jazdeného pruhu (LDW), adaptívneho tempomatu s ovládaním na volante (ACC) a systému predchádzania a zmierňovania následkov čelnej kolízie (FCM), bude Mitsubishi Outlander modelového roku 2014 s miestom pre siedmych pasažierov zastávať funkciu oficiálneho bezpečnostného vozidla tzv. „Safety car“ Pikes Peak International Hill Climb 2013.

Preteky Pikes Peak International Hill Climb, ktoré sa konajú v nádhernom dych vyrážajúcom prostredí Rocky Mountains v Colorade, sa vyznačujú unikátnou trasou dlhou 12,42 míľ so 156 zákrutami, ktorá začína v nadmorskej výške 9.390 stôp a končí vo výške 14.110 stôp - takmer tri míle nad morom. Prvý ročník pretekov Pikes Peake International Hill Climb, ktoré sú druhými najstaršími automobilovými pretekmi v Amerike po závode Indianapolis 500, sa konal v roku 1916.

Okrem rozsiahlych bezpečnostných technológií na palube je Mitsubishi Outlander modelového roku 2014 vybavený unikátnym systémom pohonu všetkých kolies Super All-Wheel Control (S-AWC), ktorý zabezpečuje vynikajúcu stabilitu, trakciu a ovládateľnosť potrebné pre úspešné zvládnutie početných serpentín a zákrut na trati v Pikes Peak, ako aj drsné počasie a stav vozovky, ktoré môžu na vyvýšenej trati všetko v okamihu zmeniť.

Mitsubishi Motors sa ako sponzor zúčastní pretekov Pikes Peak International Hill Climb, v rámci ktorých bude novému Mitsubishi Outlander modelového roku 2014 asistovať ako ďalší „Safety car“ vysoko výkonný legendárny športový sedan Mitsubishi Lancer Evolution. Obe vozidlá boli postavené špeciálne pre účely pretekov s podporou spoločností AEM®, BBS USA, Cobb Tuning, DC Sports®, Kenwood USA Corporation a Muellerized Suspension Tuning.

Inovatívny pretekársky prototyp i-MiEV Evolution na 100% elektrický pohon vyvinutý v Mitsubishi Motors, ktorý využíva rovnaký elektromotor a líthium-iónové články batérie aké sú v sériovo vyrábanom vozidle Mitsubishi i-Miev sa pri svojom debute na Pikes Peak International Hill Climb minulého roku umiestnil v kategórii elektromobilov na vynikajúcom druhom mieste.

V tomto roku sa spoločnosť Mitsubishi Motors vracia na Pikes Peak International Hill Climb s úplne novými a silnejšími prototypmi dvoch závodných vozidiel na 100% elektrický pohon Mitsubishi MiEV Evolution II, ktoré budú pilotovať tí najpovolanejší – dvojnásobný víťaz Rallye Dakar Hiroshi Masuoka a šesťnásobný víťaz súťaže Pikes Peak v kategórii motocyklov a absolútny víťaz série SCORE International off-road 2002 Greg Tracy.

Pre viac informácií, kliknite na media.mitsubishicars.com a ppihc.com.

Informácie o Mitsubishi Motors North America, Inc:
Mitsubishi Motors North America, Inc, (MMNA) zodpovedá za výrobné, predajné, marketingové, výskumné a vývojové aktivity automobilky Mitsubishi Motors v Spojených štátoch. MMNA predáva modely coupé, sedan a športové úžitkové vozidlá prostredníctvom dílerskej siete cca 400 predajcov. V novembri 2011, uviedla spoločnosť MMNA na trh elektrické vozidlo Mitsubishi i-MiEV ako súčasť firemného poslania ponúknuť zákazníkom ako spôsob prepravy vozidlo ohľaduplné voči životnému prostrediu. Technológie batériou poháňaného elektrického vozidla odrážajú potrebu vozidiel, ktoré neprodukujú žiadne emisie výfukových plynov a podporujú rozsiahly plán pre trvalo udržateľný rozvoj. Pre viac informácií kliknite na media.mitsubishicars.com.


Dovozca SR: M Motors SK s.r.o., Panónska cesta 33, 851 04 Bratislava
www.mitsubishimotors.sk