Tlačové správy WWW.MITSUBISHIMOTORS.SK
Informácie sú platné ku dňu 19.8.2017

Bratislava, 17. 6. 2013Tlačová správa

MITSUBISHI CARISMA S MILIÓNMI KILOMETROV NA TACHOMETRI

Množstvo výskumov v priebehu rokov potvrdilo vynikajúcu spoľahlivosť a spokojnosť zákazníkov s vozidlami značky Mitsubishi, čo je priamy výsledok ich dôkladnej technickej prepracovanosti. Nespočetné množstvo vozidiel Mitsubishi každý deň poctivo slúži svojim majiteľom vo všetkých kútoch sveta a s neúnavne najazdenými kilometrami tak vstupujú do "miliónového" klubu.

1 001 112 km

Jeden vstup do takého klubu nedávno oslávili v Poľsku. Mitsubishi Carisma z roku 1996 má po brázdení poľských a európskych ciest bez väčších problémov stav tachometra 1 001 112 km. Jej majiteľ, Jerzy Czaja, bývalý výsadkár 16. výsadkovej brigády z Krakova, vysvetľuje: "Čas letí. Všetko to začalo nehodou, pri ktorej bolo zničené mojej predchádzajúcej auto. A pretože sa mi páčia japonské autá, moje ďalšie auto musel byť Japonec. Nemusel som pre neho chodiť ďaleko, moja susedka v tej dobe predávala ich dva roky staré Mitsubishi Carisma, pretože jej manžel zomrel a ona sama nemala vodičský preukaz. Keď som sa prvýkrát posadil za volant svojho vtedy nového Mitsubishi, tachometer ukazoval menej ako 50 000 km. Naštartoval som motor a od tej doby kilometre začali naskakovať ... "

Bežná údržba

Jerzy Czaja jazdí so svojou Carisma v akomkoľvek počasí, vozidlo vyžaduje len bežnú údržbu a odstránenie menších bezvýznamných problémov: "Vymenil som ložiská na všetkých kolesách, zadné priečne rameno nápravy a brzdové kotúče. Stabilizátor som od roku 1996 menil dvakrát. Na jar minulého roka začala unikať chladiaca kvapalina, musel som vymeniť tesnenia a to je všetko. "

9 rokov / 400 000 predaných kusov

Carisma bola prvým modelom Mitsubishi Motors vyvinutým špeciálne pre Európu a vyrábaným v holandskom výrobnom závode NedCar, bývalej továrni spoločnosti MMC. Od mája 1995 do decembra 2003 sa vyrobilo takmer 400 tisíc kusov, 30% z nich ako štvordverový sedan, zvyšok ako päťdverový hatchback, akého má aj Jerzy Czaja.

Počas svojho dlhého 9-ročného životného cyklu slúžila Carisma svojmu účelu veľmi dobre v krajinách ako je Nemecko, Veľká Británia či Holandsko. Stala sa tiež významným modelom Mitsubishi pre Južnú Európu (najmä Portugalsko, Grécko a Turecko) ako aj pre Východnú Európu. V Rusku svojho času predstavovala 60% podiel objemu predaja všetkých modelov Mitsubishi.

Jerzy Czaja na záver uvádza: "Po toľkých rokoch a toľkých kilometroch musím uznať, že kúpa Mitsubishi bola skutočne dobrou investíciou."

Viac info a fotogaléria na: http://www.press.mitsubishi.pl/www/galeria/501


Dovozca SR: M Motors SK s.r.o., Panónska cesta 33, 851 04 Bratislava
www.mitsubishimotors.sk