Tlačové správy WWW.MITSUBISHIMOTORS.SK
Informácie sú platné ku dňu 29.6.2017

Bratislava, 27. 5. 2013Tlačová správa

CROSSOVER MITSUBISHI ASX OCENENÝ ZA VYSOKÚ BEZPEČNOSŤ

Crossover Mitsubishi ASX modelového roku 2013 (v USA známy pod označením Outlander Sport) získal od americkej neziskovej organizácie - Poistného inštitútu pre bezpečnosť cestnej premávky (IIHS) najvyššie ocenenie za bezpečnosť "Top Safety Pick+". V teste, ktorý podstúpilo trinásť nových modelov z kategórie malých SUV, bolo ASX MY2013 jedným z iba dvoch vozidiel s dobrým celkovým výsledkom.

Inštitút IIHS teraz udeľuje nové ocenenie "Top Safety Pick +", a to tým vozidlám, ktorá ponúka najvyššiu ochranu cestujúcim pri náraze. Zisk tohto ocenenia svedčí o tom, že Mitsubishi ASX spĺňa nové prísnejšie štandardy nárazových testov americkej neziskovej organizácie.

Inštitút IIHS označuje automobil ako "dobrý", "prijateľný", "medzný - na hrane" a "zlý" na základe jeho výsledkov v nasledujúcich oblastiach:

  • Čelný náraz s čiastočným prekrytím - čelnému nárazu je vystavených 40% čelnej plochy vozidla (v rýchlosti 64 km za hodinu).
  • Čelný náraz s malým prekrytím - jedná sa o nový typ testu, kedy je čelnému nárazu vystavených iba 25% čelnej plochy vozidla (v rýchlosti 64 km za hodinu). Tento test simuluje náraz do malej prekážky ako napr. strom či stĺp elektrického vedenia.
  • Bočný náraz.
  • Pevnostná skúška strechy.
  • Ochrana proti zadnému nárazu - tento test sa zameriava na riziká poranenia krčnej chrbtice v dôsledku použitých sedadiel a opierok hlavy.

Ocenenie "Top Safety Pick+" získa vozidlo označené ako "dobré" v minimálne štyroch z piatich testovaných oblastí, pričom ani v jednom z testov nesmie byť horší ako "prijateľné".

Dve tretiny z testovaných vozidiel v kategórii malých SUV boli ohodnotené ako "zlé" v jednej z testovaných oblastí - napr. Kia Sportage.
Viac na http://www.iihs.org/ratings/summary.aspx?class=58"

K pozitívnemu hodnoteniu Mitsubishi ASX prispieva rad vyspelých technologických riešení. Najmä významné bezpečnostné technológie, s ktorými sa stretneme u každého vozidla Mitsubishi - Reinforced Impact Safety Evolution (RISE), karoséria s vysokou schopnosťou absorbovať náraz, ktorá chráni posádku vo vnútri vozidla. K vysokej úrovni pasívnej bezpečnosti prispieva tiež 7 airbagov (vrátane kolenného airbagu vodiča), ktoré sú súčasťou štandardnej výbavy modelu ASX.


Dovozca SR: M Motors SK s.r.o., Panónska cesta 33, 851 04 Bratislava
www.mitsubishimotors.sk