Tlačové správy WWW.MITSUBISHIMOTORS.SK
Informácie sú platné ku dňu 19.8.2017

Bratislava, 24. 1. 2013Tlačová správa

AUTOSALÓN ŽENEVA 2013 - MITSUBISHI OUTLANDER PLUG-IN HYBRID (PHEV)

Šesť mesiacov po uvedení novej tretej generácie obľúbeného modelu Mitsubishi Outlander na väčšinu európskych trhov predstaví spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation (MMC) počas nadchádzajúceho marcového autosalónu v Ženeve jeho najstrategickejší variant, ktorým je verzia plug-in hybrid (PHEV) s pohonom všetkých kolies.

Zákazníci na domácom trhu v Japonsku si môžu nový Mitsubishi Outlander vo verzii PHEV zaobstarať už od januára 2013. Začiatok výroby určenej pre európske trhy vo výrobnom závode v japonskom Okazaki je naplánovaný na máj tohto roka, pričom na showroomy európskych dílerov sa dostane v júli.

Európska špecifikácia Mitsubishi Outlander PHEV bude s výnimkou povinných regulačných položiek EÚ veľmi podobná japonskej verzii, odlišovať sa bude iba drobnými prvkami (brzdy a pneumatiky), ktoré viac vyhovujú jazdným podmienkam v Európe.

Aj keď budú oficiálne homologačné údaje pre trhy EÚ k dispozícii až v priebehu nasledujúcich týždňov, najnovšie údaje už teraz potvrdzujú vynikajúcu úroveň ochrany životného prostredia verzie Outlandera v plug-in hybridnej verzii a jeho schopnosť uspokojiť každodenné potreby zákazníkov, predovšetkým vďaka veľkorysému vnútornému priestoru a objemu batožinového priestoru (463 l – merané metodikou VDA):

  • Emisie CO2  -  44 g/km*
  • Kombinovaná spotreba:  -  1,9 l/100 km*
  • Dojazd na elektrický pohon:  -  52 km*

* Údaje podliehajú finálnej homologácii EÚ

Nový Mitsubishi Outlander plug-in hybrid (PHEV) je prvým tradičným vozidlom od veľkého výrobcu, pri ktorom sa už od začiatku predpokladalo, že bude vybavené tradičným spaľovacím motorom alebo plug-in elektrickým pohonom.

 
Dovozca SR: M Motors SK s.r.o., Panónska cesta 33, 851 04 Bratislava
www.mitsubishimotors.sk