Tlačové správy WWW.MITSUBISHIMOTORS.SK
Informácie sú platné ku dňu 19.8.2017

Bratislava, 29. 11. 2012Tlačová správa

Mitsubishi Outlander 3.generácie získal 5 hviezdičiek v nárazových testoch Euro NCAP

Úplne nový stredne veľký crossover Outlander 3. generácie z dielne Mitsubishi Motors, ktorý bol na trhy v Európe uvedený iba pred niekoľkými týždňami (CZ/SK začiatkom októbra) bol zaradený do najnovšej vlny nárazových testov realizovaných nezávislým európskym inštitútom EuroNCAP, ktorý hodnotí bezpečnosť vozidiel už od roku 1997.

Mitsubishi Outlander 3. generácie získal v testoch podľa nových prísnych* hodnotení Euro NCAP maximálny počet 5 hviezdičiek:

 • Ochrana pasažierov: 94%
 • Ochrana detí: 83%
 • Ochrana chodcov: 64%
 • Asistenčné systémy: 100%

Nová generácia

Mitsubishi Outlander, ktorý vychádza z novej inovatívnej globálnej architektúry, je prvým modelom spracovaným podľa inžinierskeho zadania Mitsubishi Motors pre jeho novú generáciu produktov. Novému Outlanderu, ktorý sa aj naďalej radí medzi veľké crossovery D segmentu, pribudli nové dôležité prvky výbavy aktívnej a pasívnej bezpečnosti, pričom sa podarilo zredukovať hmotnosť vozidla až o 155 kg s cieľom znížiť spotrebu paliva a emisií CO2.

Inžinieri Mitsubishi Motors venovali zvýšenú pozornosť trom rozličným oblastiam:

 • 1. Prvkom pokročilej bezpečnosti, v rámci ktorých pribudli nové sofistikované prvky ako je:
  • Adaptívny tempomat s ovládaním na volante (s obmedzovačom rýchlosti)**,
  • Systém predchádzania a zmierňovania následkov čelného nárazu**,
  • Systém monitorovania a podpory udržiavania jazdného pruhu**,
 • 2. Prvkom pasívnej bezpečnosti, s najmodernejšou karosériou s vyššou odolnosťou voči nárazu známou ako systém “RISE” patentovaný spoločnosťou Mitsubishi Motors Corporation (“Reinforced Impact Safety Evolution”), ktorý rozptyľuje energiu vychádzajúcu z bočného a predného nárazu, kontroluje deformácie a zvyšuje ochranu pasažierov, pričom taktiež prispieva k ochrane palivovej nádrže počas nárazu zozadu.
  Okrem iných sa Mitsubishi Outlander 3. generácie vyznačuje aj nasledovnými bezpečnostnými prvkami:
  • Novým dvojitým pozdĺžnym pomocným rámom prednej nápravy, ktorý taktiež prispieva k ochrane pred nárazom a k lepšej absorpcii energie pri čelnom náraze,
  • Novo zavedenými výstuhami pod sedadlom vodiča a spolujazdca znižujúcim deformáciu kabíny vozidla pri čelnom náraze,
  • Riziko zranenia dolných končatín vodiča je znížené vďaka zasunutiu brzdového pedálu do priestoru motora pri čelnom náraze vo vysokej rýchlosti,
  • Bezpečnostný pás na prednom sedadle spolujazdca je teraz vybavený dvojitým predpínačom,
  • Zlepšená ochrana hlavy chodca vďaka novému dizajnu kapoty, predných blatníkov a otvorenej spodnej plochy čelného skla,
  • Novo navrhnutá štruktúra absorpcie energie z predného nárazníku prispieva k ďalšiemu zmierneniu zranení nôh chodca.
 • 3. Prvkom aktívnej bezpečnosti, na základe starostlivého vývoja architektúry predchádzajúcej generácie modelu a zavádzaním nových vyspelých funkcií smerujúcich k zlepšeniu dynamiky.

**platí pre 2.2 DI-D 6AT

Integrita a Solídnosť = Kvalita

Výsledky nárazových testov Euro NCAP sú dôkazom kladenia dlhodobého dôrazu spoločnosti Mitsubishi Motors na technologickú kvalitu, symbol tejto značky, s cieľom uspokojiť potreby svojich zákazníkov na celom svete.

Ďalším míľnikom bude v tomto ohľade uvedenie Outlandera vo verzii plug-in hybrid (PHEV) najskôr v Japonsku začiatkom roka 2013 a následne na trhoch v Európe v priebehu leta 2013. Ide o prvé tradičné vozidlo od veľkého výrobcu automobilov, pri ktorom sa už od začiatku počítalo s tým, že bude poháňané motorom s vnútorným spaľovaním alebo bude fungovať ako plug-in hybrid.

*Medzi zmeny v metodike EuroNCAP, ktoré sú v platnosti od roku 2009, patria bonusové body za rôzne typy bezpečnostných systémov na palube vozidla, ktoré napomáhajú predchádzať nehodám, či fakt, že celkové hodnotenie hviezdičkami bude vychádzať zo súčtu získaných bodov v jednotlivých disciplínach. Okrem troch dovtedy známych hodnotených kategórií ako je ochrana pasažierov, ochrana detí a ochrana chodcov, pribudla nová kategória bezpečnostných systémov vo vozidle. Od roku 2009 tak môžu dosiahnuť maximálny počet päť hviezdičiek iba tie modely, ktoré budú vybavené Elektronickým stabilizačným systémom.


Dovozca SR: M Motors SK s.r.o., Panónska cesta 33, 851 04 Bratislava
www.mitsubishimotors.sk