Tlačové správy WWW.MITSUBISHIMOTORS.SK
Informácie sú platné ku dňu 29.6.2017

Bratislava, 22. 11. 2012Tlačová správa

Mitsubishi Lancer – najspoľahlivejšie vozidlo za posledných 15 rokov

Model Mitsubishi Lancer je najspoľahlivejším automobilom za posledných pätnásť rokov. Vyplýva to zo štatistík britskej spoločnosti Warranty Direct. Ukazovateľom spoľahlivosti je v tomto prípade kombinácia počtu závad na vozidle, nákladov na ich odstránenie a náročnosti servisných prác (t.j. doby, ktorú vozidlo strávi v servise). Počíta sa aj priemerný vek vozidla a počet najazdených kilometrov. Tieto veličiny odrážajú tzv. „Reliability Index“.

Britská spoločnosť Warranty Direct vydala pri príležitosti pätnásteho výročia svojho pôsobenia prehľad tých najspoľahlivejších, ale aj najmenej spoľahlivých automobilov za túto dobu. V štatistikách Warranty Direct sa objavuje už 450 modelov. Nevyhnutnou podmienkou pre zaradenie do rebríčka je to, že má dostatočný počet exemplárov daného vozidla dojednané poistenie servisných prác v tejto firme.

Medzi najspoľahlivejšie vozidlá patria jednoznačne tie japonské. Sedem z desiatich najlepšie hodnotených automobilov pochádza od japonských značiek. Vôbec najlepšie dopadol Mitsubishi Lancer. Zo štatistík britskej spoločnosti vyplýva, že menej než jeden Lancer musí ísť behom jedného roka do servisu. Dve tretiny Lancerov, ktoré do servisov zamierili, mali potiaže so zavesením alebo nápravami.

Žebříček nejspolehlivějších aut podle Warranty Direct:
Pořadí Model Reliability Index
1. Mitsubishi Lancer 6
2. Opel Agila 8
3. Suzuki Alto 9

Dovozca SR: M Motors SK s.r.o., Panónska cesta 33, 851 04 Bratislava
www.mitsubishimotors.sk