Tlačové správy WWW.MITSUBISHIMOTORS.SK
Informácie sú platné ku dňu 19.8.2017

Bratislava, 12. 10. 2012Tlačová správa

Mitsubishi Outlander 3.generácie v predaji už aj na slovenskom trhu

Mitsubishi Outlander 3.generácie je už v predaji aj na Slovensku u všetkých autorizovaných predajcov Mitsubishi Motors! Jeho štartovacia cena je 23 900 EUR s DPH.

Nový Outlander prichádza v úplne novom modernom dizajne. Stavia predovšetkým na nových moderných technológiách a princípoch ochrany životného prostredia, kvality a bezpečnosti.

Vynikajúcich ekologických parametrov a ekonomiky prevádzky dosahuje predovšetkým vďaka úplne novým pohonným agregátom, zážihovému motoru 2.0 MIVEC s variabilným časovaním ventilov a vznetovému motoru 2.2 DI-D typu Common-rail, v kombinácii s vynikajúcimi aerodynamickými vlastnosťami, znížením hmotnosti až o 155 kg a implementáciou technológie ClearTec, dobre známej z modelu ASX. Motor 2.2 DI-D s vysokým krútiacim momentom 380 Nm poskytuje vozidlu slušnú dynamiku a pritom dosahuje najnižšiu spotrebu v triede iba 5,3 l / 100 km.

Vysoká kvalita a predovšetkým komfort cestujúcich zabezpečí dokonalý pôžitok z jazdy. Cestovanie spríjemní dvojzónova automatická klimatizácia, ktorá umožňuje nastaviť oddelene teplotu pre vodiča i spolujazdca. Výraznými zmenami prešlo aj usporiadanie vnútorného priestoru, ktorý teraz obsahuje 7 plnohodnotných miest a posuvný druhy rad sedadiel v rozsahu 250 mm.

O bezpečnosť cestujúcich sa stará 9 airbagov, vrátané kolenného airbagu vodiča, bezpečnostná karoséria RISE poskytujúca ochranu pri zrážke z akéhokoľvek smeru, stabilizačný systém podvozku ASC a mnoho ďalších. Absolútnou novinkou v novom Outlander 3. generacie je adaptívny tempomat, ktorý okrem toho, že udržuje vodičom prednastavenú konštantnú rýchlosť, dokáže automaticky prispôsobiť rýchlosť pomalšie idúcemu vozidlu vpredu. Výpočet bezpečnostných prvkov završuje systém LDW varujúci pred opustením jazdného pruhu čí systém predchádzania kolíziám FCM, ktorý vodiča včas varuje pred blížiacou sa prekážkou a v kritickom okamihu vozidlo automaticky zabrzdí, aby zabránil zrážke.

Viac o prvých dojmoch z horúcej novinky tejto jesene - Mitsubishi Outlander 3.generácie - sa dočítate tu:


Dovozca SR: M Motors SK s.r.o., Panónska cesta 33, 851 04 Bratislava
www.mitsubishimotors.sk