Tlačové správy WWW.MITSUBISHIMOTORS.SK
Informácie sú platné ku dňu 29.6.2017

Bratislava, 5. 7. 2012Tlačová správa

JAZDILI SME NA NOVOM mitsubishi outlander TRETEJ GENERÁCIE

Na slovenský trh príde až v jesenných mesiacoch, ale my sme mali možnosť vyskúšať si úplne nový Mitsubishi Outlander tretej generácie medzi prvými a v predstihu už začiatkom leta na cestách v okolí Frankfurtu.

Nový Outlander je tichší, ľahší a štíhlejší než jeho predchodca vďaka čomu sa podarilo dosiahnuť nižšiu spotrebu paliva, hladinu emisií CO2 a hluku spôsobenom prúdením vzduchu. V ponuke bude so vznetovým (2.2 DI-D) ako aj zážihovým motorom (2.0 MIVEC) v kombinácii s tromi prevodovkami. My sme mali možnosť vyskúšať si novinku tejto jesene s vynoveným vznetovým motorom, ktorý si zachoval krútiaci moment 380 Nm, ale teraz získal ešte lepší priebeh s maximálnou hodnotou už od nízkych otáčok. Dostal nás kultúrou svojho chodu, ale najmä výrazným odhlučnením.

Nový Outlander dostal aj nový systém pohonu 4x4 „Multi Select“, vďaka ktorému dochádza k zlepšeniu stability, trakcie, spotreby paliva a hladiny emisií CO2. Jedná sa o najvyspelejší systém 4WD vo svojej triede. Pribudla aj nová funkcia 4WD ECO, ktorá prioritne poháňa prednú nápravu, ale v prípade potreby (napr. klzká vozovka) vie systém automaticky pripojiť aj zadnú, čím sa zvýši miera aktívnej bezpečnosti, zníži sa spotreba paliva a úroveň emisií CO2 oproti nepretržite zapnutému režimu 4WD AUTO.

Zmenami prešiel aj interiér vozidla, ktorý je teraz oveľa prémiovejší vrátane nového dizajnu a použitia kvalitnejších materiálov, mäkčených plastov, novej palubnej dosky, nového ovládača pohonu 4WD ECO, 4WD AUTO a 4WD LOCK atď.

Nové sú aj prvky vyspelej bezpečnosti ako adaptívny tempomat, systém zmierňovania následkov čelnej kolízie či systém monitorovania a podpory udržovania jazdného pruhu, Samozrejmosťou sú xenónové svetlomety a 7 airbagov. Nové prevedenie prístrojovej dosky umožňujúce lepšiu koncentráciu vodiča, rovnako ako ergonomicky umiestené ovládacie prvky na volante a dobre čitateľné displeje prístrojov s vysokým rozlíšením. Optimalizácia šírky A-stĺpika zase zabezpečuje lepší výhľad zo sedadla vodiča. Dvojzónová klimatizácia, plnohodnotný 3.rad sedadiel, nová kinematika 2. radu sedadiel, pozdĺžne aj výškovo nastaviteľný volant, elektrické ovládanie piatych dverí a vylepšená úžitková hodnota (predĺženie podlahy až na 1,69m) zase vedú k zvýšeniu komfortu jazdy.

O prvých jazdných dojmoch sa dočítate viac na nasledovných web stránkach:

http://auto.sme.sk/c/6443881/prva-jazda-mitsubishi-outlander-stichol-a-schudol.html
http://www.automoto.sk/clanok/188458/mitsubishi-outlander-koniec-stihacky-zaciatok-globalizacie


Dovozca SR: M Motors SK s.r.o., Panónska cesta 33, 851 04 Bratislava
www.mitsubishimotors.sk