Tlačové správy WWW.MITSUBISHIMOTORS.SK
Informácie sú platné ku dňu 29.6.2017

Born / Bratislava, 18. 6. 2012Tlačová správa

MITSUBISHI MOTORS NA MEDZINÁRODNOM AUTOSALÓNE V PARÍŽI 2012 PREDSTAVÍ VO SVETOVEJ PREMIÉRE ÚPLNE NOVÝ OUTLANDER Plug-in Hybrid EV

Japonská automobilka Mitsubishi Motors pokračuje vo svojom ambicióznom pláne uvádzania nových globálnych a voči životnému prostrediu ohľaduplných modelov a to prostredníctvom série niekoľkých premiér naplánovaných počas nadchádzajúceho medzinárodného autosalónu v Paríži (“Mondial de l’Automobile 2012*).

Medzi kľúčové momenty tejto ofenzívy patrí svetová premiéra úplne nového Mitsubishi Outlander Plug-in Hybrid EV.

Nové hranice

Nový Mitsubishi Outlander Plug-in Hybrid EV (alebo “PHEV”) nie je iba obyčajnou odvodeninou už existujúceho vozidla poháňaného motorom s vnútorným spaľovaním ani výkladnou skriňou zasvätenou technológii plug-in-hybridov, ale vozidlom zdieľajúcim rovnakú architektúru s novou v poradí už treťou generáciou obľúbeného SUV Mitsubishi Outlander, ktorý je sám o sebe konštrukčným počinom a ktorý bude už čoskoro uvedený na trh s konvenčným spaľovacím motorom (pozn.: na Slovensku a v Čechách už v septembri 2012).

Ako taký bude Mitsubishi Outlander Plug-in Hybrid EV prvým masovo vyrábaným vozidlom segmentu SUV distribuovaným veľkým výrobcom automobilov, ktoré bolo už od samého začiatku konštruované tak, aby do neho mohol byť osadený motor s vnútorným spaľovaním alebo plug-in-hybridný pohon PHEV.

Plug-in Hybrid EV

Nový Mitsubishi Outlander Plug-in Hybrid EV sa okrem prvenstva uvedeného vyššie bude vyznačovať aj nasledovnými atribútmi:

  • Bude prvým z elektromobilu vychádzajúcim vozidlom z dielne Mitsubishi Motors na plug-in-hybridný pohon v prípade potreby dopĺňaný zážihovým motorom, čo pre svetové trhy predstavuje lepšie riešenie než vznetový motor. Stavať bude na bohatých skúsenostiach spoločnosti Mitsubishi Motors Corporation (MMC) získaných v oblasti elektromobilov a elektroniky.
  • Bude prvým sériovo vyrábaným vozidlom na permanentný elektrický pohon všetkých kolies (4WD) a to aj vďaka zúročeniu dlhoročného renomovaného know-how Mitsubishi Motors v oblasti pohonu 4x4.

Elektrické vozidlo s pohonom 4x4 s dlhým dojazdom

Jedinečná kombinácia pohonného ústrojenstva nového Mitsubishi Outlander PHEV pozostávajúceho z predného elektromotora + zadného elektromotora + predného zážihového motora ako pohonného generátora umožní voľbu z troch režimov jazdy:

  • Čistý („Pure“) – pohon 4WD predným a zadným elektromotorom
  • Sériový („Series“) – pohon 4WD predným a zadným elektromotorom, podporovaný zážihovým motorom ako agregátorom
  • Paralelný („Parallel“) – pohon 4WD predným a zadným elektromotorom, doplnený pohonom predných kolies zážihovým motorom pri vyšších rýchlostiach. Elektrické motory umožnia svižné zrýchľovanie bez nutnosti radenia.

Hybridný plug-in systém Mitsubishi odvodený od elektromobilu a inštalovaný v novom Outlanderi poskytne dojazd a veľmi nízke emisie porovnateľné s konceptom MMC PX-MiEV II, tzn. dojazd viac ako 800 km a emisie CO2 pod 50 g/km.

Čo bude ďalej…

Zatiaľ čo nový Mitsubishi Outlander tretej generácie sa na trhoch v Západnej a Východnej Európe dostane do predaja už túto jeseň, Mitsubishi Outlander Plug-in Hybrid EV bude uvedený na európske trhy v priebehu roka 2013.

Okrem úplne novej generácie rodiny Mitsubishi Outlander Mitsubishi Motors predstaví v premiére na tohtoročnom parížskom autosalóne aj ďalšie modely so zameraním na európskych zákazníkov… Podrobnosti sa dozviete už čoskoro…

*27. september – 14. október 2012 (www.mondial-automobile.com)


Dovozca SR: M Motors SK s.r.o., Panónska cesta 33, 851 04 Bratislava
www.mitsubishimotors.sk