Tlačové správy WWW.MITSUBISHIMOTORS.SK
Informácie sú platné ku dňu 29.6.2017

Born / Bratislava, 4. 4. 2012Tlačová správa

Mitsubishi Motors odhalí vo svetovej premiére na medzinárodnom autosalóne v New Yorku 2012 faceliftovaný crossover ASX

S crossoverom Mitsubishi ASX*, ktorého sa od jeho uvedenia na trh v roku 2010 na celom svete predalo 210 000 vozidiel vrátane 110 000 ks predaných v Európe a v Rusku, dosiahla spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation (MMC) celosvetový úspech. Model ASX sa rovnako javí ako najvhodnejšie rozvinutie témy vlastnej inovatívnej a univerzálnej architektúry globálnej platformy** spoločnosti MMC.

Stavajúc na týchto pevných základoch dnes Mitsubishi Motors predstaví vo svetovej premiére na medzinárodnom autosalóne v New Yorku 2012 vynovenú verziu svojho bestselleru - kompaktného crossoveru ASX.

Faceliftovaný Mitsubishi ASX podstúpil redizajn prednej masky, ktorej nové jemnejšie črty odrážajú postupnú transformáciu dizajnérskeho jazyka a vizuálnej identity vozidiel Mitsubishi smerom ku konštruktérsky orientovanému vzhľadu vyznačujúcemu sa atribútmi pevný, bezpečný a jednoduchý.

V tomto duchu bol vynovený aj zadný nárazník tak, aby išiel ruka v ruke s úpravami prednej masky. Crossover Mitsubishi ASX sa v Spojených Štátoch Amerických bude môcť v každom stupni výbavy rovnako pochváliť novými 18´´ kolesami z ľahkých zliatin.

*Označenie ”RVR” v Japonsku resp. “Outlander Sport” v Severnej Amerike
**Na projekte univerzálnej globálnej platformy sú postavené aj tieto modely: Outlander 2.generácie, Lancer & Lancer Evolution, Delica D:5, ASX

Na americkom trhu bude faceliftovaný crossover ASX okrem ďalších zmien zahŕňať aj nasledovné:

  • Nové interiérové textílie,
  • Nové chrómované prvky panelov predných dverí,
  • Nová stredová konzola,
  • Nové tlačidlo ovládania voľby pohonu všetkých kolies (All Wheel Control - AWC) namiesto doterajšieho otočného ovládača 2WD/4WD/Lock,
  • Prepracovaná zadná viacprvková náprava, ktorá zlepšuje ovládanie vozidla a komfort jazdy.

Tento nový vývojový stupeň crossoveru Mitsubishi ASX, ktorý sa na európske trhy dostane už v priebehu tejto jesene (september – október 2012), bude v ponuke so všetkými súčasnými pohonnými agregátmi vrátane nedávno predstaveného vlastného čistého vznetového motora 1.8 DI-D s výkonom 116k/85kW*** s nízkymi emisiami CO2 iba 127 g/km vyvinutého spoločnosťou MMC a známeho pod označením “4N1”.

***Dostupný bude v závislosti od jednotlivých trhov a špecifikácií.

Detailné špecifikácie platné pre Európu budú zverejnené neskôr t.j. krátko pred uvedením na európske trhy.


Dovozca SR: M Motors SK s.r.o., Panónska cesta 33, 851 04 Bratislava
www.mitsubishimotors.sk