Tlačové správy WWW.MITSUBISHIMOTORS.SK
Informácie sú platné ku dňu 19.8.2017

Tokio / Bratislava, 1. 3. 2012Tlačová správa

MITSUBISHI MOTORS SA S PROTOTYPOM i-MiEV ZÚČASTNÍ NA LEGENDÁRNYCH PRETEKOCH DO VRCHU PIKES PEAK INTERNATIONAL HILL CLIMB 2012

Spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation (MMC) oznámila, že v sezóne 2012 (8. júl) sa so svojim Prototypom i-MiEV zúčastní legendárnych medzinárodných pretekov do vrchu Pikes Peak International Hill Climb 2012*, ktoré sa každoročne konajú v Colorade v USA. Prototyp i-MiEV je odvodený od elektromobilu spoločnosti MMC známeho pod označením Mitsubishi i-MiEV, ktorý je prvým sériovo vyrábaným vozidlom na svete na 100% elektrický pohon a ktorý už jazdí na cestách v Japonsku, Európe a Severnej Amerike, pričom spoločnosť MMC plánuje jeho uvedenie aj na ďalšie svetové trhy.

Za volant Prototypu i-MiEV sa posadí Hiroshi Masuoka, ktorý je vo viacerých kútoch sveta známy ako legendárny pilot rally a ktorý sa v priebehu niekoľkých desaťročí 21 krát úspešne zúčastnil najnáročnejších pretekov sveta - púštnej rally Dakar, pričom v rokoch 2002 a 2003 ju na vozidle Mitsubishi Pajero a Pajero Evolution vyhral hneď dva krát za sebou.

Prototyp i-MiEV využíva tie isté elektrické komponenty ako aktuálny sériový model Mitsubishi i-MiEV. Cieľom účasti spoločnosti MMC na pretekoch do vrchu Pikes Peak je využiť údaje zozbierané počas pretekov na posilnenie životnosti a spoľahlivosti vozidiel na čistý elektrický pohon a plug-in hybridov z dielne Mitsubishi Motors, ktoré spoločnosť uvedie na trh v blízkej budúcnosti.

Okrem priamej účasti rally jazdca Mitsubishi Motors na najznámejších pretekoch do vrchu budú na podujatie vyslaní aj inžinieri z divízie vývoja spoločnosti MMC a zástupcovia partnerských spoločností MMC ako sú výrobcovia batérií, motorov a ďalších elektrických komponentov, ktorí budú navzájom úzko spolupracovať pri zdieľaní technológií a know-how tak, aby mohli ešte viac posilniť vývojové kapacity spoločnosti MMC v oblasti elektromobilov.

*„Pikes Peak International Hill Climb“ sú medzinárodné automobilové a motocyklové preteky do vrchu, ktoré sa každoročne uskutočňujú na kopci Pikes Peak v Colorade na trati dlhej 4 300 m s prevýšením až 1 500 m. Prvé preteky do vrchu v Pikes Peak sa uskutočnili už v roku 1916, pričom je to jedno z najstarších motoristicko-športových podujatí v Amerike. Atmosférický tlak, teplota, počasie a ďalšie podmienky sa medzi štartom a cieľom výrazne menia, čo vyžaduje maximálne úsilie jazdcov a technickú pripravenosť súťažiacich vozidiel tak, aby bol dosiahnutý najvyšší možný výkon počas celých pretekov do vrchu.


Dovozca SR: M Motors SK s.r.o., Panónska cesta 33, 851 04 Bratislava
www.mitsubishimotors.sk