Tlačové správy WWW.MITSUBISHIMOTORS.SK
Informácie sú platné ku dňu 19.8.2017

Born / Bratislava, 9. 2. 2012Tlačová správa

Autosalón Ženeva 2012 - Mitsubishi MOTORS ODHALÍ ÚPLNE NOVÚ GENERÁCIU MODELU OUTLANDER

Odhalením úplne novej generácie modelu Outlander na nadchádzajúcom autosalóne v Ženeve predstaví spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation (MMC) zároveň aj svoj pohľad na, v poradí už tretie, stelesnenie pojmu „crossover“, ktorý po prvý raz použila pred jedenástimi rokmi*.

*Koncepčné vozidlo *”ASX” vystavené počas autosalónu v Detroite 2001, ktoré bolo predchodcom prvej generácie modelu Outlander (Airtrek v Japonsku)

Tento stredne veľký crossover bol navrhnutý tak, aby lepšie spĺňal požiadavky súčasnej doby týkajúce sa predstáv o strategickom a inovatívnom prémiovom vozidle postavenom na univerzálnej globálnej platforme, ktoré bude zároveň stelesnením rovnováhy viacerých prvkov:

  • nízkeho dopadu na životné prostredie (s cieľom dosiahnuť emisie CO2 pod 130 g/km – v závislosti od modelov a trhov),
  • pokročilej bezpečnosti (vďaka systému monitorovania bezpečnej vzdialenosti pred vozidlom (FCW), systému monitorovania a podpory udržiavania jazdného pruhu (LDW), adaptívnemu tempomatu, atď…),
  • komfortnej jazdy (teraz už aj s dvojzónovou automatickou klimatizáciou, atď…),
  • inteligentnej úžitkovosti (vďaka elektricky ovládanému veku batožinového priestoru, plnohodnotnému tretiemu radu sedadiel, rovnej podlahe batožinového priestoru, atď…),
  • väčšieho pohodlia (teraz už aj s pozdĺžne a výškovo nastaviteľným volantom a systémom xenónových svetlometov so 160° osvetlením vozovky Super-HiD “Wide Vision” atď…).

Nová generácia modelu Outlander, ktorá je veľkosťou podobná aktuálnemu modelu, odzrkadľuje jasné dizajnérske zadanie vytvoriť v súlade so štýlom typickým pre Mitsubishi konštrukčne a technologicky vyspelejšie vozidlo s Masívnejším, Bezpečnejším a Čistejším vzhľadom.

Rovnaký pocit kvality odzrkadľuje aj interiér vozidla, kde sú použité vysoko kvalitné materiály (na dotyk príjemné čalúnené povrchy, strieborné prvky interiéru, aplikácie s čiernym lakom…) nová prístrojová doska pre lepšiu koncentráciu šoféra vrátane ergonomicky umiestnených ovládacích prvkov na volante ako aj ľahko čitateľný displej palubného počítača s vysokým rozlíšením.

V Európe bude nová generáciu modelu Outlander už od svojho uvedenia na trh v ponuke s dvomi úspornými pohonnými agregátmi (či už s pohonom 2WD alebo 4WD): benzínový motor 2.0 MIVEC alebo diesel 2.2 DI-D MIVEC (vlastný vznetový motor s označením 4N14 od spoločnosti Mitsubishi Motors Corporation).

V závislosti od trhu, modelu, motora a špecifikácií bude k dispozícii systém automatického zastavenia a naštartovania motora AS&G ako aj úplne nová 6-stupňová automatická prevodovka.

Súčasťou nového technologického vybavenia nového Outlandera bude aj “systém ekonomickej jazdy”, ktorý upozorní šoféra na to, kedy jazdí najúspornejšie. Podľa toho sa môže šofér rozhodnúť pre maximálne efektívnu jazdu tak, aby čo najviac znížil spotrebu paliva (systém bude dostupný v závislosti od modelu a trhu).

Po predstavení novej generácie modelu Outlander na autosalóne v Ženeve bude nasledovať jej uvedenie najskôr na trhu v Rusku už v priebehu tohto leta a následne neskôr v lete aj na ďalšie trhy v Európe, v Japonsku, Oceánii, Číne a v Severnej Amerike.

Počnúc rokom 2013* využije Mitsubishi Motors Corporation v Európe univerzálnu architektúru nového Outlandera a rozšíri ponuku pohonných agregátov o plug-in hybridný systém pohonu odvodený od elektromobilov. Tento plug-in hybridný pohon je založený na vlastnej technológii elektrického pohonu spoločnosti MMC pričom vo veľkej miere využíva aj svoje znalosti s pohonom všetkých kolies. Elektrický plug-in hybridný systém Mitsubishi poháňajúci nový Outlander bude dosahovať podobný dojazd a veľmi nízke emisie CO2 tak ako koncept MITSUBISHI PX-MiEV II (dojazd viac než 800 km a emisie CO2 pod 50 g/km).

*Najskôr bude uvedený do predaja na trhu v Japonsku v priebehu fiškálneho roka 2012.


Dovozca SR: M Motors SK s.r.o., Panónska cesta 33, 851 04 Bratislava
www.mitsubishimotors.sk