Tlačové správy WWW.MITSUBISHIMOTORS.SK
Informácie sú platné ku dňu 19.8.2017

Tokio, 16. 3. 2011Tlačová správa

NIČIVÉ ZEMETRASENIE V TOHOKU A NÁSLEDNÉ TSUNAMI - STANOVISKO MITSUBISHI MOTORS CORPORATION - POMÁHAME OBETIAM

Výrobca vozidiel Mitsubishi Motors týmto potvrdzuje, že ani jeden z jeho troch výrobných závodov v Japonsku nebol postihnutý prírodnou katastrofou.

Spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation (MMC) vyjadruje úprimnú sústrasť a súcit s obeťami ničivého zemetrasenia v Tohoku*1. Predstavitelia spoločnosti zároveň vyjadrili nádej, že sa v čo možno najkratšom čase podarí postihnuté územie opäť obnoviť.

 

Skupina Mitsubishi Motors Corporation dnes oznámila, že sa rozhodla poskytnúť finančnú pomoc vo výške 30 miliónov jenov venovanú obetiam zemetrasenia a vĺn tsunami v postihnutých oblastiach Japonska. Súčasťou humanitárnej pomoci zo strany Mitsubishi Motors je aj poskytnutie vozidiel lokálnym autoritám, ktoré ich využijú v súlade s aktuálnymi potrebami a vývojom situácie v oblasti Tohoku.

V spolupráci s importérskymi zastúpeniami značky Mitsubishi Motors na celom svete ako aj s našimi obchodnými partnermi sa pokúsime nájsť najefektívnejšie a najoptimálnejšie cesty, ako poskytnúť ďalšiu pomoc tým, ktorí ju budú potrebovať.

*1 Oblasť Tohoku v doslovnom japonskom preklade znamená severovýchod

Výrobné závody Mitsubishi Motors

Spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation (MMC) potvrdila, že ani jeden z jej troch výrobných závodov nachádzajúcich sa v oblastiach Aichi, Gifu a Okayama v Japonsku nebol poznačený masívnym zemetrasením a následnými vlnami tsunami, ktoré postihli severovýchodné pobrežie Japonska uplynulý piatok 11. marca 2011.


Modely Mitsubishi ako Colt a Outlander sa vyrábajú v holandskom Borne vo výrobnom závode Mitsubishi Motors „NedCar“ a pick-up L200 v závode Mitsubishi Motors v Thajsku. Modely ako Pajero (v Japonsku a vo Veľkej Británii s označením Shogun) ASX, Lancer, Lancer Evolution a 100% elektromobil i-MiEV sa vyrábajú v nasledovných výrobných závodoch v Japonsku:

Lokalita Výrobný závod Model
Aichi Nagoya Plant ASX
Gifu Pajero Manufacturing Company Limited Pajero (vo VB a v Japonsku “Shogun”)
Okayama Mizushima Plant i-MiEV, Lancer, Lancer Evolution

Výroba vo všetkých troch vyššie uvedených závodoch bola dočasne pozastavená na dva dni a to v pondelok a utorok 14.-15.3.2011 z dôvodu kontroly stavu na strane dodávateľov, počnúc dnešným dňom t.j. od stredy 16.3.2011 však už aj naďalej pokračujeme vo výrobe.

V súčasnosti nie sú známe žiadne dôvody, ktoré by viedli k oneskoreniu naplánovaných dodávok vozidiel Mitsubishi z Japonska na Slovensko. Súčasná situácia a vývoj v Japonsku sú však každý deň monitorované a pokiaľ sa nevyskytnú iné nepredvídateľné okolnosti, dodávky vozidiel Mitsubishi na Slovensko budú v najbližších mesiacoch prebiehať štandardným spôsobom a v riadnych termínoch.


Aktualizácia k 17.3.2011


Slovenské Mitsubishi sa pripája k pomoci obetiamZa každé auto predané v období 21. 3 . – 21. 4. odvedieme 120 € na špeciálny účet na pomoc Japonsku.

Nielen automobilka Mitsubishi Motors Corporation, ale aj jej partneri v zahraničí rozbiehajú rôzne formy pomoci smerujúce do zemetrasením a tsunami poznačeného Japonska. Výhradný dovozca vozidiel Mitsubishi na Slovensko, spoločnosť M Motors SK s.r.o. a jej dílerská sieť (17 autorizovaných predajných miest) sa pripája k celosvetovej iniciatíve na podporu obetí v postihnutých oblastiach. Už od pondelka 21.3.2011 bude v celej republike, ako aj v rámci sesterskej spoločnosti v Českej republike (pozn.: M Motors CZ s.r.o. a českej dílerskej sieti zahŕňajúcej 27 autorizovaných predajných miest) spustená špeciálna akcia na podporu Japonska. Po dobu jedného mesiaca bude na oboch trhoch odvedených na špeciálny účet 120 € bez DPH za každé predané vozidlo. Po mesiaci, t.j. 21.4.2011, následne obe spoločnosti (M Motors SK aj M Motors CZ) odovzdajú svoje príspevky do Japonska.

Ďalšia pomoc od Mitsubishi Motors Corporation pri odstraňovaní následkov prírodnej katastrofy

Spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation dodá do oblastí Tohoku postihnutých zemetrasením vozidlá na 100% elektrický pohon Mitsubishi i-MiEV ako aj pick-up s pohonom všetkých kolies model Triton (v Európe známy ako L200) za účelom odstránenia následkov živelnej pohromy.

Viaceré z postihnutých oblastí v Japonsku sú okrem iného poznačené aj výrazným nedostatkom pohonných hmôt. Preto budú do oblasti vyslané elektromobily, ktoré zo svojej podstaty na prevádzku nepotrebujú fosílne palivá, pokiaľ je zabezpečená dodávka elektrickej energie. Okolnosti na mieste katastrofy si rovnako vyžadujú aj vozidlá s lepšou priechodnosťou, veľkou kapacitou nákladného priestoru a pohonom všetkých štyroch kolies pre zdolanie náročného terénu. S ohľadom na tieto požiadavky padla voľba na elektromobil Mitsubishi i-MiEV a pick-up Mitsubishi Triton, ktoré budú nápomocné pri odstraňovaní následkov ničivého zemetrasenia.

Ako prvý krok bude zajtra t.j. v piatok 18.3.2011 do postihnutej oblasti Tohoku vyslaných 30 elektromobilov Mitsubishi i-MiEV. Ďalšie vozidlá budú priebežne vyslané na základe aktuálnych potrieb, ktoré sa vyskytnú na mieste.


Dovozca SR: M Motors SK s.r.o., Panónska cesta 33, 851 04 Bratislava
www.mitsubishimotors.sk