Tlačové správy WWW.MITSUBISHIMOTORS.SK
Informácie sú platné ku dňu 19.8.2017

Bangkok, 9. 12. 2010Tlačová správa

SPOLOČNOSŤ MITSUBISHI MOTORS CORPORATION POLOŽILA ZÁKLADNÝ KAMEŇ NOVÉHO VÝROBNÉHO ZÁVODU MITSUBISHI MOTORS V THAJSKU

Spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation (MMC) dnes počas slávnostnej ceremónie položila v priemyselnom parku Laem Chabang v provincii Chonburi základný kameň na mieste, kde bude stáť nový, v poradí už tretí, výrobný závod jej výrobcu a distribútora v Thajsku spoločnosti Mitsubishi Motors Thailand (MMTh).

Ceremónie sa zúčastnili viacerí čelní predstavitelia okrem iných aj Minister Priemyslu Thajska p. Chaiwut Bannawat a Prezident spoločnosti MMC p. Osamu Masuko.

Začiatok sériovej produkcie vozidiel v treťom výrobnom závode, ktorý bude vybudovaný v blízkosti prvých dvoch závodov, je naplánovaný na marec 2012. V novom výrobnom závode sa bude vyrábať nový kompaktný automobil Mitsubishi tzv. „global small“ s objemom motora 1.0 – 1.2l, ktoré spoločnosť MMC plánuje uviesť do predaja vo fiškálnom roku 2011. Na začiatku bude kapacita produkcie výrobného závodu nastavená na cca 150 000 vozidiel ročne, pričom v budúcnosti sa očakáva nárast výroby až na 200 000 vozidiel ročne. V novom výrobnom závode nájde prácu cca 3 000 nových zamestnancov.

Vyrábať sa v ňom bude úplne nové vozidlo z dielne Mitsubishi Motors tzv. „global small“ nesúce atribúty „kompaktné“, „dostupné“ a „palivovo efektívne“. Vozidlo bude založené na úplne novej platforme v súčasnosti vyvíjanej spoločnosťou MMC. Projekt nového modelu Mitsubishi „global small“ je v súlade s thajským projektom ekologických vozidiel, ktorý implementovala vláda Thajska a má za cieľ podporovať investície do thajského automobilového priemyslu tak, aby došlo k zníženiu emisií skleníkových plynov a závislosti krajiny na fosílnych palivách. Vozidlo Mitsubishi „global small“ bude predstavovať základný „entry“ model v produktovom portfóliu spoločnosti MMC, pričom sa plánuje aj jeho export z Thajska ako globálneho strategického vozidla určeného pre celosvetové trhy. Nový model bude zodpovedať jednak požiadavkám trhov novo vznikajúcich ekonomík, kde sa očakáva nárast dopytu po automobiloch, ako aj požiadavkám hospodársky vyspelých krajín, ktoré zaznamenávajú vzrastajúci trend tzv. downsizingu vozidiel ako odpovedi na energetické otázky spolu s environmentálnou uvedomelosťou.

Minister Priemyslu Thajska p. Chaiwut Bannawat pri tejto príležitosti uviedol: „Je pre mňa veľkým potešením, že nový výrobný závod spoločnosti Mitsubishi Motors Thailand sa stal súčasťou projektu ekologických vozidiel. Nový závod Mitsubishi prinesie Thajsku množstvo nových technológií výroby automobilov a zároveň povedie k zvýšeniu pracovných zručností nielen v oblasti automobilového priemyslu, ale aj v s ním súvisiacich priemyselných odvetviach.“

Prezident spoločnosti MMC p. Osamu Masuko dodal: „Je pre nás veľkou cťou byť súčasťou tohto pamätného dňa, ktorým zahajujeme vybudovanie nášho tretieho výrobného závodu. Spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation už od začiatku pevne verila v krajinu akou je Thajsko, ktorá má potenciál stať sa výrobným centrom automobilov určných pre celosvetové trhy. V súčasnosti je Mitsubishi Motors Thailand výrobnou základňou nášho 1-tonového pick-upu. Spolu s vládou Thajska máme záujem na riešení environmentálnych otázok a preto sme sa rozhodli, že práve Thajsko bude výrobnou základňou aj pre nový model Mitsubishi „global small“.

Nový (tretí) výrobný závod – základné údaje
Lokalita priemyselný park Laem Chabang, provincia Chonburi, Thajsko
Miesto cca 100 km juhovýchodne od Bangkoku
Zameranie závodu výrobný závod (lisovanie, zváranie, lakovanie, montáž)
Úvodná výrobná kapacita cca 150 000 vozidiel ročne
Vyrábané vozidlo Mitsubishi „global small“
Začiatok sériovej výroby marec 2012
Počet zamestnancov cca 3 000
Mitsubishi Motors (Thailand) Co. Ltd. (MMTh) - základné údaje
1. Sídlo spoločnosti 88 Moo 11 Phaholyothin Road, Klongneung, Klongluang, Pathumthani 12120, Thajsko
Adresa výrobného závodu 199 Moo 3, Laemchabang Industrial Estates, Tungsukhla, Sriracha, Chonburi 20230, Thajsko
2. Splnomocnený zástupca p. Nobuyuki Murahashi
3. Základné imaniea THB 7 000 000 000
4. Počet zamestnancov cca 4 000
5. Dátum založenia január 1987
6. Vyrábané vozidlá Výrobný závod č.1: Lancer, Space Wagon, Pajero Sport Výrobný závod č.2: Triton (L200)

Dovozca SR: M Motors SK s.r.o., Panónska cesta 33, 851 04 Bratislava
www.mitsubishimotors.sk