Tlačové správy WWW.MITSUBISHIMOTORS.SK
Informácie sú platné ku dňu 19.8.2017

Tokio, 31. 8. 2010Tlačová správa

Mitsubishi Motors Corporation v premiére odhalí na Autosalóne v Paríži 2010 európsku špecifikáciu vozidla na elektrický pohon Mitsubishi i-MiEV

Spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation (MMC) predstaví európsku špecifikáciu svojho revolučného vozidla na elektrický pohon Mitsubishi i-MiEV na Autosalóne v Paríži 2010 (“Mondial de L' Automobile 2010”), ktorý sa uskutoční vo výstavnom areáli Paris Expo – Porte de Versailles v Paríži od štvrtka 30. septembra do nedele 17. októbra. Svoje brány otvorí pre verejnosť v sobotu 2. októbra 2010.

Celkovo bude na stánku Mitsubishi Motors v Hale 3 vystavených 12 vozidiel (7 počas novinárskeho dňa) vrátane:

  • nedávno uvedeného kompaktného crossoveru ASX (v Japonsku známy pod označením RVR), ktorý je vybavený úplne novým vznetovým agregátom „4N13“ s nízkym dopadom na životné prostredie od spoločnosti MMC,
  • modelu Lancer Sportback (v Japonsku známy pod označením Galant Fortis Sportback) rovnako vybaveným s vyššie uvedeným novým motorom z dielne Mitsubishi Motors 1.8 DI-D (150k),
  • ako aj vrátane stredne veľkého crossoveru Outlander s úplne novou motorizáciou 2.2 DI-D, ktorý je 177k derivátom odvodeným od rovnakej rodiny inovatívnych vznetových motorov z dielne Mitsubishi nesúcim označenie „4N14“.

V súvislosti s európskou verziou elektromobilu i-MiEV, plánuje spoločnosť MMC jeho postupné uvedenie na trhy v Európe počnúc decembrom 2010 a to v 14 krajinách*1 vrátane Francúzska, Veľkej Británie, Nemecka a ďalej pokračovať v expandovaní na európskych trhoch vo fiškálnom roku 2011.

Cena*2 európskej špecifikácie i-MiEV sa bude líšiť v závislosti od krajiny a trhu avšak bude stanovená vo výške cca €33,000 – €35,000 (alebo ekvivalent) tak, aby celková cena pre zákazníka po vládnej podpore (tam, kde to bude aktuálne) zostala pod hranicou €30,000 (alebo ekvivalent) a to vo väčšine krajín, v ktorých bude v predaji.

*1 Rakúsko, Belgicko, Dánsko, Francúzsko, Nemecko, Írsko, Taliansko, Holandsko, Nórsko, Portugalsko, Španielsko, Švédsko, Švajčiarsko, Veľká Británia.
*2 Cena zahŕňa cenu vozidla a batérií.

V porovnaní s verziou pre japonský trh, obsahuje európska verzia i-MiEV nasledovné špecifické prvky ako:

  • nový dizajn predných a zadných nárazníkov s cieľom vyhovieť európskym bezpečnostným normám,
  • iné riešenie umiestnenia prvkov na stredovom panely,
  • zlepšený komfort interiéru.

Navyše, boli zlepšené prvky aktívnej a pasívnej bezpečnosti pridaním systému aktívnej regulácie stability (ASC), ako aj postranných a hlavových airbagov v štandardnej výbave.

V súvislosti s oslavami 40 výročia spoločnosti Mitsubishi Motors v oblasti vývoja vozidiel na elektrický pohon, bude v Hale 8 po prvý raz v Európe predstavený Mitsubishi Minicab EV z roku 1989 ako súčasť výstavy dedičstva značky Mitsubishi.

Pre viac informácií ohľadom vozidla Mitsubishi i-MiEV prosím kliknite na link: www.new-imiev.com.

Názov modelu Počet Poznámky
Novinárske dni Dni pre verejnosť
i-MiEV 4 3 Európska špecifikácia: 3
policajné vozidlo Veľkej Británie (japonská verzia): 1
ASX 1 3 RVR v Japonsku
Outlander 1 2  
Lancer Sportback 1 - Galant Fortis Sportback v Japonsku
Colt - 1 Vozidla vyrobené v Európe
Lancer Evolution - 1 Lancer Evolution X v Japonsku
Pajero - 1 Montero v Španielsku / Shogun vo Veľkej Británii
L200 - 1 Vozidlo vyrobené v Thajsku
Celkom* 7 12  

* Okrem vyššie uvedeného bude v Hale 8 vystavené vozidlo Minicab EV z roku 1989 (1989 Tokyo Motor Show (electric) show car)


Dovozca SR: M Motors SK s.r.o., Panónska cesta 33, 851 04 Bratislava
www.mitsubishimotors.sk