Tlačové správy WWW.MITSUBISHIMOTORS.SK
Informácie sú platné ku dňu 19.8.2017

Bratislava, 21. 6. 2010Tlačová správa

NOVÝ CROSSOVER MITSUBISHI ASX už aj na slovenskom trhu

Netrpezlivo očakávaná novinka tohto leta - úplne nový cestný crossover MITSUBISHI ASX - prichádza na slovenský trh práve teraz. Od 1. júla 2010 u všetkých autorizovaných predajcov Mitsubishi s cenou od 16 500 € s DPH a 5-ročnou zárukou.

Vďaka rovnako dlhému rázvoru s modelom Outlander, ktorý je jeho väčším bratom, dosahuje ASX najväčší vnútorný priestor v triede. Pasažieri sediaci vpredu aj vzadu tak majú rovnako veľa miesta na nohy ako v Outlanderi, z ktorého prebral crossover ASX až 70 % vrátane voliteľného pohonu 2WD alebo 4WD. Veľkorysý je aj batožinový priestor s objemom 442 l až 1 219 l .

Absolútnym unikátom je aj úplne nový dieselový motor 1.8 DI-D MIVEC z dielne Mitsubishi s technológiou variabilného časovania sacích ventilov, ktorá je vôbec po prvý raz na svete použitá v kombinácii so vznetovým motorom v osobných vozidlách. V ponuke bude v dvoch výkonnostných verziách 85kW/116k a 110kW/150k. Svojim akustickým prejavom patrí medzi najkultúrnejšie dieselové motory súčasnosti. Okrem neho bude od septembra 2010 v ponuke aj benzínový agregát 1.6 MIVEC s výkonom 86kW/117k.

Nový cestný crossover Mitsubishi ASX sa už v štandarde môže pochváliť „zelenými“ technológiami ako je CearTec so systémom Auto Stop&Go s rekuperáciou brzdnej energie, ale aj s nízkou spotrebou paliva iba 5,5 l/100 km (1.8 DI-D MIVEC) a emisií CO2 iba 135g/km (1.6 MIVEC). V bohatej výbave sú zahrnuté napr. 7x airbag, ABS, EBD, xenónové svetlomety so 160° osvetlením vozovky, asistent rozjazdu do kopca HSA, výškovo aj pozdĺžne nastaviteľný volant, praktický otvor na lyže, zloženie zadných sedadiel do roviny, prémiový audio systém Rockford Fosgate® 710 W, USB a AUX, tlačidlo START/ STOP či panoramatická strecha s LED podsvietením.

Komfort jazdy umocňujú nielen kompaktné rozmery 5-miestneho crossoveru ASX s variabilným interiérom vhodným na každodenné jazdenie, ale aj možnosť voľ by režimu 2WD/4WD či rovnaká priechodnosť terénom ako SUV.

Nový Mitsubishi ASX je predzvesťou ďalšieho technologického a konštruktérskeho pokroku automobilky Mitsubishi Motors v podobe uvedenia nových vlastných vznetových motorov z dielne Mitsubishi, ktoré sa na slovenskom trhu objavia už na jeseň tohto roku: 1.8 DI-D MIVEC pre model Lancer so systémom Auto Stop&Go a 2,2 DI-D pre model Outlander.

Viac informácií


Dovozca SR: M Motors SK s.r.o., Panónska cesta 33, 851 04 Bratislava
www.mitsubishimotors.sk