Tlačové správy WWW.MITSUBISHIMOTORS.SK
Informácie sú platné ku dňu 19.8.2017

SACRAMENTO, Kalifornia, USA, 25. 5. 2010Tlačová správa

Spoločnosť Mitsubishi Motors zapožičala za účelom testovania dva elektromobily i-MiEV štátu Kalifornia (USA)

Spoločnosť Mitsubishi Motors North America, Inc., (MMNA) dňa 25. mája 2010 oznámila, že za účelom fleetového testovania zapožičia štátu Kalifornia (USA) dva elektromobily novej generácie Mitsubishi i-MiEV s nulovými emisiami CO2.

K dohode prišlo potom, čo Úrad Guvernéra ako aj Oddelenie všeobecných služieb (Department of General Services) prejavili záujem o zaradenie vozidiel Mitsubishi i-MiEV na elektrický pohon do flotily vozidiel určenej pre verejnú správu.

Kľúčové Legislatívne Výbory štátu Kalifornia sa v súčasnosti sústreďujú na zber poznatkov týkajúcich sa prepravy pomocou vozidiel na elektrický pohon s cieľom lepšie pochopiť s tým súvisiace výzvy a definovať riešenia v oblasti rozvoja infraštruktúry pre elektromobily. Dva zapožičané testovacie elektromobily Mitsubishi i–MiEV budú k dispozícii zákonodarcom a predstaviteľom verejnej správy už v priebehu tohto leta a umožnia im tak detailne sa oboznámiť s nuansami riadenia vozidla na elektrický pohon ako aj dobíjaním jeho batérií.

Predaj elektromobilu Mitsubishi i-MiEV v Japonsku bol zahájený v júli 2009. Tento model s účelovým dizajnom a pohonom na batérie disponuje plnohodnotným miestom na sedenie pre štyroch dospelých pasažierov, pričom dobíjaný môže byť z klasickej elektrickej zástrčky. Štát Kalifornia takto otestuje a následne vyhodnotí sériovo vyrábaný model Mitsubishi i-MiEV s pravostranným riadením, ktorý je určený pre domáci japonský trh. Spoločnosť Mitsubishi Motors plánuje uvedenie svojho elektromobilu i-MiEV na trh v USA v roku 2011.


Dovozca SR: M Motors SK s.r.o., Panónska cesta 33, 851 04 Bratislava
www.mitsubishimotors.sk