Tlačové správy WWW.MITSUBISHIMOTORS.SK
Informácie sú platné ku dňu 29.6.2017

Bratislava / Tokio, 25. 2. 2010Tlačová správa

MITSUBISHI MOTORS PREDSTAVÍ NA AUTOSALÓNE V ŽENEVE 2010 ÚPLNE NOVÝ KOMPAKTNÝ CROSSOVER ASX

Spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation (MMC) už onedlho predstaví úplne nový kompaktný Crossover ASX. Tento bude v európskej premiére odhalený počas 80. Medzinárodného Autosalónu v Ženeve, ktorý sa tento rok bude konať od utorka 2. marca do nedele 14. marca 2010 vo švajčiarskom Geneva Palexpo.

ASX predstavuje európsku špecifikáciu japonskej verzie nového Crossoveru z dielne Mitsubishi, ktorý sa na japonskom trhu dostane do predaja už vo februári 2010 a ktorý je známy pod označením RVR. Nový 5-miestny kompaktný Crossover spoločnosti MMC bude postupne uvádzaný na jednotlivé európske trhy počnúc neskorou jarou 2010. Mitsubishi ASX má za cieľ ďalej rozšíriť rodinu osobných vozidiel spoločnosti MMC a zdôrazniť jej prítomnosť v európskom regióne, pričom bude kráčať v šľapajach svojho nedávno uvedeného väčšieho brata – redizajnovaného modelu Mitsubishi Outlander situovaného v segmente stredne veľkých Crossoverov.

Okrem iných dostupných motorizácií, bude európska verzia nového Crossoveru Mitsubishi ASX poháňaná úplne novým vznetovým motorom s objemom 1,8 litra Common-rail spĺňajúcim emisnú normu Euro 5, ktorý bol vyvinutý v spolupráci spoločností MMC a Mitsubishi Heavy Industries, Ltd. V kombinácii so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou a špičkovou technológiou “Automatic Stop & Go”, tak dosiahne Mitsubishi ASX s novým dieselovým motorom vysokú environmentálnu efektívnosť.

Príchod Crossoveru Mitsubishi ASX na európsky trh je okrem iného výnimočný aj tým, že s jeho uvedením (na Slovensku od júna 2010) automobilka Mitsubishi Motors ako úplne prvá na svete zároveň na trh uvedie aj nový (vlastný) dieselový motor s technológiou MIVEC (technológia variabilného časovania ventilov).

Tešíme sa na stretnutie s vami na Autosalóne v Ženeve na stánku Mitsubishi Motors v Hale 2.


Dovozca SR: M Motors SK s.r.o., Panónska cesta 33, 851 04 Bratislava
www.mitsubishimotors.sk