Tlačové správy WWW.MITSUBISHIMOTORS.SK
Informácie sú platné ku dňu 19.8.2017

Tokio / Bratislava, 10. 2. 2010Tlačová správa

ELEKTROMOBIL i-MiEV SPOLOČNOSTI MITSUBISHI MOTORS ZÍSKAL NA 25. MEDZINÁRODNOM AUTOMOBILOVOM FESTIVALE V PARÍŽI ĎALŠIE OCENENIE "Environment Special Grand Prize"

Spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation oznámila, že jej elektromobil novej generácie i-MiEV získal počas 25. Medzinárodného Automobilového Festivalu v Paríži dňa 4. februára 2010 ďalšie z radu ocenení tzv. “Environment Special Grand Prize”.

Elektromobil Mitsubishi i-MiEV bol zvolený spomedzi 4 nominovaných vozidiel, z ktorých každé predstavovalo “konkrétny projekt zameraný na trvalo udržateľnú mobilitu v podmienkach ochrany životného prostredia či bezpečnosti”, a to porotou tvorenou 18 odborníkmi z oblasti dizajnu, štýlu, automobilového priemyslu a zástupcov médií.

Prezident Mitsubishi Motors France p. Kiyoshi Teshima, ktorý v mene Mitsubishi Motors Corporation ocenenie prevzal, v tejto súvislosti uviedol: "Táto cena je pre nás veľkou poctou a zároveň významným stimulom pre inžinierov spoločnosti Mitsubishi Motors, aby aj naďalej pokračovali vo svojej pionierskej práci s cieľom propagovať popularizáciu alternatívnych pohonov.”

Mitsubishi i-MiEV je v Japonsku v predaji už od júla 2009, pričom výroba ľavostrannej verzie tohto elektromobilu určenej pre export začne v októbri 2010. S nulovými emisiami CO2 tak elektromobil i-MiEV spoločnosti MMC významne prispieva k ochrane životného prostredia a klímy.

Začiatok predaja elektromobilu i-MiEV v Európe je naplánovaný na koniec roka 2010. Systém dobíjania batérií bude kompatibilný so štandardnými európskymi zásuvkami v domácnostiach s napätím 220/240V. Maximálny čas, za ktorý sa úplne vybité batérie dokážu do plna dobiť, bude pritom sedem hodín.

Medzinárodný Automobilový Festival od svojho vzniku v roku 1986 podporuje talenty z okruhu dizajnérov, umelcov, mužov či žien, ktorí stoja na čele vývoja automobilového priemyslu.


Dovozca SR: M Motors SK s.r.o., Panónska cesta 33, 851 04 Bratislava
www.mitsubishimotors.sk