Tlačové správy WWW.MITSUBISHIMOTORS.SK
Informácie sú platné ku dňu 19.8.2017

Austrália / Bratislava, 29. 1. 2010Tlačová správa

PICK-UP MITSUBISHI TRITON ZÍSKAL CENU “VOZIDLO 4X4 ROKA 2009” UDEĽOVANÉ ČASOPISOM OVERLANDER

Model Mitsubishi Triton GLX-R (v Európe známy pod označením L200) získal ocenenie od austrálskeho časopisu Overlander ako najlepšie vozidlo s pohonom 4x4 roka 2009. Týmto ocenením tak Mitsubishi nadviazalo na úspech legendárneho modelu Pajero, ktorý získal ocenenie v predchádzajúcom roku.

V priebehu testovacích jázd, kedy vysoko kvalifikovaná a skúsená porota rozhodovala o udelení ocenení, Triton porazil aj nové či faceliftované vozidlá s pohonom 4x4, vrátane modelov ako Toyota Prado či Land Rover Discovery 4 wagon.

Šéfredaktor časopisu Overlander, pán Trent Nikolic uviedol, že víťazstvo vozidla Triton bolo výsledkom anonymného rozhodnutia jednotlivých členov poroty.

„Víťazný Triton sa stal prvým LCV, ktorý ocenenie získal a je skutočnou odmenou tomuto skvelému double cab vozidlu. Triton bol odmenený za svoju vysokú bezpečnostnú výbavu, vynikajúci dieselový motor, rýdze off-roadové vlastnosti a prekvapivo hladké riadenie na bežných cestách ako aj za dobrú dynamiku,“ ďalej dodal Trent Nikolic.

Robert McEniry, prezident a CEO Mitsubishi Australia s radosťou konštatoval: „Sme potešení, že Triton získal toto ocenenie a zvíťazil tak nad oveľa bežnejšími a taktiež oveľa drahšími vozidlami s pohonom 4x4.“ Ďalej uviedol: „Víťazstvo Pajera a Tritonu v rokoch 2008 a 2009 je jasným potvrdením vynikajúcej reputácie vozidiel Mitsubishi 4x4.“


Dovozca SR: M Motors SK s.r.o., Panónska cesta 33, 851 04 Bratislava
www.mitsubishimotors.sk