Tlačové správy WWW.MITSUBISHIMOTORS.SK
Informácie sú platné ku dňu 19.8.2017

Bratislava / Londýn, 18. 12. 2009Tlačová správa

Starosta Londýna si na summite COP15 vybral vozidlo i-MiEV ako príklad nového začiatku infraštruktúry elektrických vozidiel v hlavných mestách

Vozidlom, ktoré si dnes vybral starosta Londýna p. Boris Johnson ako príklad nového veku automobilov s nízkymi alebo ultranízkymi emisiami CO2 sa stalo práve Mitsubishi i-MiEV. Lance Bradley, výkonný riaditeľ Mitsubishi Motors UK, to komentoval slovami: “Ako jednému z prvých veľkých výrobcov automobilov, ktorý vyrába sériové elektrické vozidlo, nám bolo potešením poskytnúť elektromobil Mitsubishi i-MiEV k dispozícii na používanie počas trvania Summitu.”

Na summite o životnom prostredí COP15 v Kodani starosta Londýna vyhlásil: “Dožili sme sa éry čistých, zelených elektromobilov a Londýn má v príprave zodpovedajúcich podmienok na tento stav veľký náskok pred ostatnými svetovými metropolami.”

starosta Londýna

Zároveň vyzval vedúcich predstaviteľov svetových metropol, aby propagovali plány Londýna urobiť z elektromobilov súčasť každodenného života v hlavných mestách. Londýn stojí na čele združenia veľkých miest, ktorá sa prostredníctvom obstarávacích záväzkov usiluje využiť svoj kolektívny vplyv na vytvorenie veľkých svetových trhov pre elektromobily.

Starosta Johnson vyhlásil, že do roku 2015 nebude mať ani jeden Londýnčan viac ako 1,5 kilometra k najbližšej nabíjacej stanici pre elektromobily, pričom predstavil podrobné plány na zabezpečenie komplexnej siete nabíjacích miest v hlavnom meste, ktorá bude podporovať všeobecné používanie elektromobilov s nulovými emisiami CO2.

Plán nabíjacích miest je prvým míľnikom starostovej veľkolepej vízie urobiť z Londýna elektrické hlavné mesto Európy. V stratégii je vytýčené, že do roku 2015 bude na pracoviskách 22 500 nabíjacích miest, ďalších 500 bude na uliciach a 2000 na verejných parkoviskách. Strategická sieť verejne dostupných rýchlonabíjacích miest bude inštalovaná ako súčasť tohto pokrytia na kľúčových miestach cestnej siete a na čerpacích staniciach na diaľniciach.

Ďalej uviedol: “Vznikla naliehavá potreba čeliť riziku závažných a nezvratných klimatických zmien, no nie je nutné ísť do krajnosti. Som za presadzovanie radikálnych, ale praktických krokov k zníženiu energetického znečistenia. Elektrické vozidlá sú jasným príkladom toho, ako môže technika prispieť k riešeniu najdôležitejšej úlohy našej generácie.”


Dovozca SR: M Motors SK s.r.o., Panónska cesta 33, 851 04 Bratislava
www.mitsubishimotors.sk