Tlačové správy WWW.MITSUBISHIMOTORS.SK
Informácie sú platné ku dňu 19.8.2017

Bukurešť, 15. 12. 2009Tlačová správa

Mitsubishi Motors Corporation získala ocenenie „ECOBEST 2009“ za najlepší prínos v oblasti ekológie 2009

Asociácia AutoBest, ktorá je druhou najväčšou nezávislou motoristickou porotou v Európe, udelila spoločnosti Mitsubishi Motors Corporation (MMC) ocenenie „ECOBEST 2009“ za najlepší prínos v oblasti ekológie 2009.

Model Mitsubishi i-MiEV je prvým sériovo vyrábaným vozidlom na elektrický pohon, ktoré sa od tohto roku predáva na domácom japonskom trhu a v nasledujúcom roku sa jeho predaj rozšíri aj do Európy. Ocenenie ECOBEST je ocenením úsilia, ktoré spoločnosť MMC už niekoľko rokov vynakladá v oblasti ochrany životného prostredia. Prezident AutoBest pán Seliktar k oceneniu uviedol: „Je pre nás veľkou cťou udeliť toto ocenenie práve modelu i-MiEV. Takmer všetky automobilky vydávajú mnoho prehlásení týkajúcich sa tohto vzrušujúceho odvetvia. Avšak Mitsubishi je doposiaľ jedinou automobilkou, ktorá ponúka skutočný elektrický automobil pre každého zákazníka.“

Elektrické vozidlo i-MiEV z dielne Mitsubishi Motors získalo ešte pred svojim uvedením na európske trhy v priebehu fiškálneho roka 2010 ocenenie “Ecobest 2009”, ktoré mu bolo udelené porotou AUTOBEST. Tento titul je ďalším z radu ocenení, ktorých sa revolučnému elektromobilu Mitsubishi dostalo vďaka pionierskej technológii použiteľnej v bežnom živote.

Porota AUTOBEST v súvislosti so svojim hlasovaním uviedla: “i-MiEV je prvým sériovo vyrábaným elektrickým vozidlom, ktoré je v predaji v Japonsku a ktoré sa už čoskoro dostane aj na trhy v Európe. Udeľovanie ocenení ECOBEST zavedené porotou AUTOBEST pred 10 rokmi bolo jedným z prvých počinov na svete, ktorým bolo oceňované úsilie dosiahnuté v oblasti ohľaduplnosti voči životnému prostrediu.“

Prezident odbornej poroty AUTOBEST p. Ilja Seliktar k vyššie uvedenému ďalej dodal: “Je pre nás veľkou cťou udeliť toto ocenenie práve vozidlu i-MiEV. V tejto fascinujúcej oblasti existuje množstvo vyhlásení prakticky od každého výrobcu automobilov, avšak až doposiaľ je značka Mitsubishi jedinou automobilkou, ktorá ponúka reálny elektromobil určený pre každého zákazníka.“

Ocenenie ECOBEST, ktoré je poctou dlhoročnému úsiliu a aktivitám spoločnosti Mitsubishi Motors v oblasti vývoja elektrického pohonu a s tým súvisiacich technológii, zároveň predstavuje potvrdenie dlhodobej stratégie spoločnosti Mitsubishi Motors Corporation (MMC) a jej lokálnych partnerov, ktorú začiatkom 90-tych rokov úspešne iniciovala v Balkánskych štátoch, v Strednej Európe, Rusku, Turecku a na Ukrajine.

Organizácia AUTOBEST, ktorá bola založená v roku 2000 v Rumunsku, je združením motoristických odborníkov z novo vznikajúcich trhov v Európe. Jej porota sa skladá z 15 popredných motoristických odborníkov z krajín ako je Bulharsko, Cyprus, Česká Republika, Chorvátsko, Grécko, Maďarsko, Macedónsko, Poľsko, Rumunsko, Rusko, Srbsko, Slovensko, Slovinsko, Turecko a Ukrajina, ktoré pokrývajú oblasť s viac než 300 miliónmi spotrebiteľov.

Tento rok bude hostiteľskou krajinou slávnostného udeľovania ocenení AUTOBEST, ktoré je naplánované na 11. februára 2010 v Moskve, Rusko.

Viac na www.autobest.org


Dovozca SR: M Motors SK s.r.o., Panónska cesta 33, 851 04 Bratislava
www.mitsubishimotors.sk