Mitsubishi Outlander - Technológie WWW.MITSUBISHIMOTORS.SK
Informácie sú platné ku dňu 17.1.2017

Nový Mitsubishi Outlander – Technologie

Nový Outlander teraz dosahuje ešte lepšie jazdné vlastnosti a jazdnú stabilitu na ceste vďaka prepracovanému podvozku a pohonnému ústrojenstvu. Nový Outlander prináša celý rad nových prvkov, ako rozšírenie elektronicky riadeného pohonu všetkých kolies Multi Select o pokročilý systém S-AWC (Super-All Wheel Control) z ikonického modelu Lancer Evolution. Novinkou sú LED svetlomety pre zvýšenie Vašej bezpečnosti, ktoré zlepšia viditeľnosť a perfektne osvietia vozovku aj v noci. Samozrejmosťou je LED denné svietenie pre všetky výbavy. Vylepšené odhlučnenie urobí Vašu jazdu tichšiu a komfortnejšiu.

Sofistikovaný systém pohonu všetkých kolies S-AWC

S-AWC

Systém S-AWC je inšpirovaný legendárnou technológiou Lancer Evolution. Unikátny pohon 4x4 poskytuje vodičovi ideálne podmienky pre bezpečnú jazdu pri akcelerácii, brzdení, zatáčaní a zmene smeru jazdy za použitie elektronicky riadenej spojky pohonu 4WD a aktívneho elektronicky ovládaného nápravového diferenciálu AFD. Systém má funkciu aktívneho stáčania vozidla AYC okolo zvislej osy. Výsledkom je zlepšenie prechádzania zákrutami, jazdnej stability a prenosu výkonu pri zachovaní priaznivej spotreby paliva.

Nový Outlander disponuje 4 režimami jazdy:

  • AWC ECO pre nízku spotrebu paliva za normálnych podmienok prenáša hnací moment výhradne na predné kolesá, aby dosiahol čo najnižšiu spotrebu paliva; ak zaznamená klzký povrch, automaticky sa prepne na 4WD
  • NORMAL pre optimálny pohon 4WD pre stále použitie reguluje prenos hnacieho momentu na jednotlivé kolesá v súlade s jazdnými podmienkami
  • SNOW pre klzké povrchy zabezpečuje optimálne záberové schopnosti a ovládateľnosť za jazdy na zľadovatených či zasnežených vozovkách alebo inom klzkom povrchu.
  • LOCK pre najvyššiu trakciu a najvyššie využitie 4WD na akomkoľvek povrchu (vrátane pevného povrchu) a v akejkoľvek rýchlosti.

Prevodovka

NOVINKA! - KOMBINÁCIA BENZÍN + AUTOMAT + POHON 4X4

Od mája 2016 je Nový Outlander s benzínovým motorom 2.0i dostupný už aj s pohonom všetkých 4 kolies a s novou generáciou prevodovky CVT (Continuosly Variable Transmission) s plynulo premenným prevodovým pomerom. Okrem plne automatického režimu je možné využiť aj manuálne radenie v rozmedzí 6-tich prednastavených rýchlostných stupňov a to pomocou ovládacích páčok radenia pod volantom. Zmeny, ktoré prináša táto nová generácia prevodovky CVT, sa dotýkajú predovšetkým zlepšenej akcelerácie vozidla a rýchlejšej reakcie vozidla na zošliapnutie plynového pedálu. Zároveň ale prináša aj zníženie spotreby paliva vo všetkých jazdných režimoch.

Vyspelé bezpečnostné technológie

FCM brake

Nový Outlander je vybavený pokročilými bezpečnostnými technológiami vrátane systému predchádzania a zmierňovania následkov čelného nárazu FCM (Forward Collision Mitigation), ktorý znižuje riziko zrážky v kritickej situácii, kedy nový Outlander reaguje na blížiacu sa prekážku najskôr varovaním vodiča a následne prudkým automatickým brzdením.

FCM brake FCM brake

Systém monitorovania a podpory udržovania jazdného pruhu LDW (Lane Departure Warning) zase upozorní vodiča rozsvietenou kontrolkou a zvukovým signálom na skutočnosť, že sa vozidlo chystá opustiť jazdný pruh bez toho, aby boli použité smerové svetlá.


ACC

Adaptívny tempomat ACC prispôsobuje rýchlosť nového Outlandera tak, aby udržal predvolenú vzdialenosť od vozidiel idúcich pred Vami, a to nielen pri jazde vysokou konštantnou rýchlosťou, ale aj pri nízkych rýchlostiach, ako napr. v dopravnej špičke.

ACC ASC

Nový Outlander je zároveň sériovo vybavený kompletnou súpravou aktívnych bezpečnostných prvkov vrátane senzoru kontroly tlaku v pneumatikách (TPMS), stabilizačného systému ASC, systému elektronickej kontroly trakcie TCLprotiblokovacieho brzdového systému ABS so systémom elektronického rozdeľovača brzdnej sily EBD. Ďalej sem patrí napr. systém prednostného brzdenia BOS, ktorý zaistí v kritickej situácii to, že brzdenie je uprednostnené pred akceleráciou, pokiaľ sú zošliapnuté oba pedále súčasne, systém signalizácie núdzového brzdenia ESS, ktorý automaticky aktivuje varovné svetlá, aby tak upozornil za vami idúce vozidlá a znížil pravdepodobnosť zrážky zozadu, alebo núdzový brzdový asistent EBA.

HSA

Pre bezproblémové rozbiehanie sa do kopca, je nový Outlander štandardne vybavený asistentom rozjazdu do kopca HSA, ktorý pri rozjazde v prudkom kopci pomáha zabrániť nechcenému cúvnutiu vozidla po uvoľnení brzdového pedálu – vozidlo brzdí po dobu ďalších max. 2 sekúnd, pokiaľ nezošliapnete plynový pedál.


Pri náraze je posádka chránená až 7 airbagmi vrátane kolenného airbagu vodiča. Predné sedadlá majú bezpečnostné pásy vybavené predpínačmi s obmedzovačmi sily, ktoré lepšie fixujú telo pri náraze a súčasne chránia posádku v prípade nehody pred nadmerným ťahom bezpečnostného pásu.

Airbagy
RISE

Nový Outlander využíva pokročilú bezpečnostnú konštrukciu skeletu Mitsubishi RISE (Reinforced Impact Safety Evolution), ktorá poskytuje posádke zvýšenú ochranu pri kolíziách z akéhokoľvek smeru, dokonca aj pri zrážkach s vozidlom inej výšky alebo hmotnosti. Zároveň pomáha chrániť palivový systém pred poškodením pri náraze zozadu.EURONCAP

Za svoje skvelé bezpečnostné parametre získal OUTLANDER v roku 2012 maximálne päťhviezdičkové ohodnotenie v bezpečnostných testoch Euro NCAP a následne v roku 2013 nové ocenenie „Euro NCAP Advanced“ (za systém predchádzania čelnej zrážke FCM).LED svetlomety

LED světlomety

Absolútnou novinkou po prvý raz použitou v Mitsubishi sú nové LED hlavné svetlomety, ktoré sa skladajú z dvoch vedľa seba umiestených projektorov. Jasne osvietia vozovku pred vozidlom, aby ste i za zníženej viditeľnosti bezpečne rozpoznali prekážku. Vďaka použitej technológii LED výrazne prispievajú k úspore elektrickej energie. Sú kombinované so svetlami pre denné svietenie (DRL) s 12 LED diódami, vďaka ktorým ľahko rozpoznáte nový Outlander už z diaľky. Aby bola zabezpečená viditeľnosť za každej situácie, sú LED svetlomety štandardne vybavené ostrekovačmi.

Dokonalé odhlučnenie interiéru

Pôžitok z kultivovanej jazdy v novom Outlanderi je ešte príjemnejší vďaka dokonalému odhlučneniu interiéru. K tichému prostrediu v kabíne vozidla prispelo celkovo 33 vylepšení zameraných na potlačenie hluku, vibrácií a chvenia, konkrétne od motora i podvozku a aerodynamického hluku. Tieto sa týkali rôznych oblastí v rámci celého vozidla – karosérie, motora, zavesenia kolies, samotných kolies, zvukotesných skiel, dynamického tlmiča zabudovaného na rôznych miestach a súčastiach atď. – až po úpravu systému tesnenia dverí s cieľom dosiahnuť kvalitnejšie a tlmenejšie klapnutie pri zatváraní dverí. Prevedenie opatrení sa odrazilo v oveľa tichšom prostredí v kabíne vozidla, čo je zárukou príjemnejšieho cestovania i priateľskejšej atmosféry na palube; dôkazom je lepší index zrozumiteľnosti reči v kabíne, tj. možnosť konverzovať počas jazdy bez nutnosti zvýšiť hlas.

LED světlomety

Inteligentný systém bezkľúčového ovládania centrálneho zamykania

Nový Outlander je vybavený systémom bezkľúčového ovládania centrálneho zamykania a systémom štartovania motora pomocou tlačidla START/STOP. Prostredníctvom tlačítok na vonkajších kľučkách predných dverí a na piatych dverách môžete príslušné dvere zamknúť či odomknúť jednoduchým stlačením. Motor je možné spustiť alebo vypnúť jednoduchým stlačením tlačítka zapaľovania. Elektronický kľúč od vozidla stačí mať u seba, bez toho, aby ste boli nútení vybrať ho z vrecka.

Prémiová audiosústava ROCKFORD FOSGATE®

Prémiová audiosústava ROCKFORD FOSGATE

Vo vybraných verziách si môžu cestujúci vychutnať audiosystém Rockford Fosgate s výkonom 710 W, 6,1" farebným dotykovým LCD monitorom, rádiom LW/MW/FM, prijímačom digitálneho rádia DAB, CD/MP3 prehrávačom, 9 reproduktormi.

MMCS s 3D zobrazováním map

Vrcholom ponuky je nový multimediálny navigačný systém MMCS s 3D zobrazovaním máp, prijímačom digitálneho rádia DAB, 7-palcovým dotykovým LCD displejom, audiosystémom Rockford Fosgate® (710 W), rádiom LW/MW/FM, CD/MP3 a 2 x SD vstupom.

parkovací asistent

Vďaka parkovaciemu asistentovi, ktorý obraz zo zadnej parkovacej kamery prenáša na displej audiosystému Rockford Fosgate alebo navigačného systému MMCS, je parkovanie v meste jednoduchšie a bezpečnejšie.

Ochrana životného prostredia

Systém automatického zastavenia a naštartovania motora (AS&G) a ovládanie režimu ECO ponúkajú navyše všestrannú podporu úspornej jazdy. Vyladený aerodynamický tvar vozidla a ľahká karoséria významným spôsobom znižujú energetické straty. Tieto vynikajúce ekologické parametre, ktoré sa súčasne prejavujú v úspore paliva, uspokoja aj toho najnáročnejšieho vodiča. Boli dosiahnuté pri zachovaní dokonalého pôžitku z jazdy, na ktorý sú majitelia značky Mitsubishi už dlhé roky zvyknutí.

parkovací asistent

Systém automatického zastavenia a naštartovania motora (AS&G) sa aktivuje automaticky napr. pri zastavení vozidla na križovatke. Princíp fungovania je veľmi jednoduchý. Pri vyradení rýchlosti a vrátení pedálu spojky do východiskovej polohy sa motor sám vypne. Motor sa opäť automaticky naštartuje v okamihu, keď zošliapnete spojkový pedál, aby ste mohli zaradiť rýchlostný stupeň pri rozbiehaní sa z križovatky.

AS&G

Systém podpory úspornej jazdy (ECO) sa ovláda jednoduchým stlačením tlačidla režimu ECO, ktorým prepnete ovládanie motora do úsporného režimu. Rovnako ním zapnete aj úspornú prevádzku pohonu všetkých štyroch kolies a klimatizácie. Súčasne sa Vám na monitore zobrazuje dosahovaná úroveň úspornej jazdy v reálnom čase. Skóre úspornej jazdy sa zobrazuje pre stanovené časové obdobie, čo napomáha k zlepšovaniu návykov vodiča jazdiť ešte úspornejšie.

ECO assist
Dovozca SR: M Motors SK s.r.o., Panónska cesta 33, 851 04 Bratislava
www.mitsubishimotors.sk