Mitsubishi Lancer Sportsedan - Technológie WWW.MITSUBISHIMOTORS.SK
Informácie sú platné ku dňu 23.7.2017

Mitsubishi Lancer Sportsedan – Technológie

Konštrukcia a bezpečnosť

Lancer Sportsedan využíva bezpečnostnú konštrukciu skeletu kompaktnej karosérie Mitsubishi RISE (Reinforced Impact Safety Evolution), ktorá poskytuje posádke zvýšenú ochranu pri kolíziách z akéhokoľvek smeru, dokonca aj pri zrážkach s vozidlom inej výšky alebo hmotnosti. Zároveň pomáha chrániť palivový systém pred poškodením pri náraze zozadu.

Lancer Sportsedan je vybavený kompletnou súpravou aktívnych bezpečnostných prvkov, vrátane stabilizačného a trakčného systému ASC a TCL, protiblokovacieho brzdového systému ABS a systému EBD - elektronického rozdeľovača brzdnej sily. Systém prednostného brzdenia BOS je nová bezpečnostná funkcia, ktorá v kritickej situácii uprednostní brzdenie pred akceleráciou, ak je súčasne zošliapnutý brzdový i plynový pedál. Systém signalizácie núdzového brzdenia ESS pri prudkom brzdení aktivuje zadné výstražné svetlá, aby tak včas upozornil vozidlá idúce za vami.

Pri náraze je posádka chránená až 7 airbagmi, vrátane kolenného airbagu vodiča, ktorý značne znižuje riziko poranenia dolných končatín. Predné sedadlá majú bezpečnostné pásy s predpínačmi a obmedzovačmi sily, ktoré lepšie držia telo, ale súčasne chránia posádku v prípade nehody pred nadmernou silou nárazu.

Úlohou funkcie oneskoreného zhasnutia svetlometov "Coming home" je poskytnúť Vám pohodlnú viditeľnosť tým, že svetlá zostanú ešte chvíľu svietiť aj potom, čo je spínač zapaľovania Mitsubishi Lancer Sportsedan vypnutý a vozidlo opustíte.


Úsporná pohonná jednotka 1.6 MIVEC

Lancer Sportsedan je vybavený jedinou, avšak dostatočne výkonnou a preverenou zážihovou jednotkou 1.6 MIVEC s výkonom 116 koní, ktorá ponúka optimálne jazdné vlastnosti a pritom dosahuje nízku spotrebu.

Motor 1.6 MIVEC je osvedčený celohliníkový motor s typovým označením 4A92 známy tiež z modelu ASX. Na dosiahnutie optimálneho výkonu a spotreby paliva využíva variabilné časovanie sacích ventilov, vysoký kompresný pomer 11: 1 a piestne krúžky s nízkou hodnotou trenia. Motor nevyžaduje použitie vyvažovacích hriadeľov a ventil EGR. Pohon dvoch vačkových hriadeľov je riešený pomocou rozvodovej reťaze, čo motoru zabezpečuje dlhú životnosť, pričom celkové náklady na prevádzku a údržbu sú veľmi priaznivé. Použité materiály a ich konštrukcia navyše výrazne prispeli k zníženiu hladiny hluku a vibrácií motora.

Nezávislé zavesenie všetkých kolies

Lancer je založený na úplne novej a veľmi tuhej karosérii s prepracovaným systémom nezávislého zavesenia všetkých kolies. Plochý predný pomocný rám odolný proti krúteniu a úplne nová viacprvková zadná náprava zaručujú skvelú ovládateľnosť bez zhoršenia jazdného komfortu. Výsledkom je, že Lancer ide po ceste ako pribitý a Vy si môžete užívať radosť z istej a športovej jazdy.

ETACS, Váš osobný asistent

Systém ETACS (Electronic Total Automobile Control System) - celkové ovládanie automobilu spoločnosti Mitsubishi Motors umožňuje prispôsobenie ovládacích prvkov pre ďalšie zvýšenie bezpečnosti, pohodlia a komfortu. Kompletný zoznam funkcií nájdete v návode na obsluhu alebo sa poraďte s predajcom Mitsubishi Motors.
  • Automatické zapínanie a vypínanie hlavných svetlometov - senzor automatického rozsvietenia svetiel automaticky aktivuje svetlomety, akonáhle sa zošerí. Po vypnutí zapaľovania a vystúpení z vozidla sa hlavné svetlomety automaticky vypnú, aby sa tak predišlo vybitiu batérie
  • Dažďový senzor - dažďový senzor automaticky aktivuje stierače čelného skla, akonáhle sú na prednom skle detekované kvapky. Interval stierania je priebežne prispôsobovaný intenzite dažďa.
  • Alarm otvorených dverí - pokiaľ sú za jazdy niektoré dvere otvorené, upozorní Vás na to varovná zvuková signalizácia.
  • Funkcia komfortných ostrekovačov čelného skla - ak raz krátko stlačíte ovládač ostrekovača čelného skla, dôjde ku kompletnému opláchnutiu čelného skla počas jediného cyklu vrátane dodatočného zotretia po 5 sekundách.
  • Komfortná funkcia smerových svetiel
  • Časovač ovládania okien - po vytiahnutí kľúča zo zapaľovania je možné sťahovať a zatvárať okná ešte po dobu 30 sekúnd
  • Stierače reagujúce na rýchlosť - ak sú stierače nastavené na cyklovač, je interval stierania priebežne prispôsobovaný rýchlosti jazdy, aby bola vždy zabezpečená najlepšia možná viditeľnosť.

Dovozca SR: M Motors SK s.r.o., Panónska cesta 33, 851 04 Bratislava
www.mitsubishimotors.sk