Mitsubishi L200 - Dizajn WWW.MITSUBISHIMOTORS.SK
Informácie sú platné ku dňu 17.8.2017

Mitsubishi L200 – Dizajn

Spoločnosť Mitsubishi Motors za atraktívny dizajn svojich jednotonových pick-upov vždy žala uznanie, avšak keď bola predstavená predchádzajúca generácia L200, zákazníci zostali prekvapení - dizajn robustného, odolného a viacúčelového terénneho pick-upu odkazoval skôr na vozidlá kategórie SUV. Pre toto štylistické stvárnenie sa časom vžil pojem "Sport Utility Truck", inšpirovaný vynikajúcim pretekárskym terénnym vozidlom Pajero Evolution, so začlenením ložnej plochy do celkového tvaru vozidla a s využitím už charakteristickej krivky v tvare písmena "J" oddeľujúcej kabínu od ložnej plochy pri karosárskom prevedení Double Cab.

Farby

* metalická | ** perleťová
Exteriér

Nová Mitsubishi L200 posúva stvárnenie "Sport Utility Truck" na novú úroveň, kedy bol za pomoci modernej počítačovej simulácie dosiahnutý prvotriedny súčiniteľ aerodynamického odporu vzduchu Cd 0,40. Vďaka tomu L200 dokonale prepláva vzduchom, čo prispieva k mimoriadne nízkej úrovni hluku v kabíne a nízkej spotrebe paliva, lepšiemu zrýchleniu a jazdnej stabilite.

Dojem celistvosti a jednotnosti vonkajšieho dizajnu ešte viac podčiarkuje užší priestor medzi kabínou a ložným priestorom, rovnako tak ako nová charakteristická krivka prebiehajúca cez zadné dvere a ložnú plochu vozidla. K vyváženejšiemu vzhľadu verzie Double Cab napomohlo aj starostlivé prepracovanie samotnej krivky v tvare "J". Rovnaký výrazový motív sa uplatňuje aj pri pohľade spredu, kde zaujme zaoblená skladba s úhľadne modulovanými krivkami a energickým vyjadrením šírky a hmoty, od štylistických tvarov hladko ubiehajúcich od loga s tromi diamantmi v maske chladiča k výkonným svetlometom (so zabudovanými LED svetlami pre denné svietenie) až po masívne nárazníky vytvarované tak, aby čo najlepšie vyjadrovali svoju ochrannú funkciu.

Dobre tvarovaná je aj ložná plocha, ktorá je teraz hlbšia kvôli zachovaniu veľkorysej prepravnej kapacity. Dynamický charakter modelu ďalej podčiarkuje úhľadné zadné výklopné veko, trojrozmerne riešené zadné združené svetlá obopínajúce boky vozidla či nárazník navrhnutý tak, ako by bol vyfrézovaný priamo z oceľového ingotu.

Interiér

Čo do dizajnu interiéru bolo cieľom návrhárov ešte viac zdôrazniť koncepciu "Sport Utility Truck" a zvýšiť úroveň vnímanej kvality, pohodlia a bezpečnosti, ale taktiež predstaviť nové prvky výbavy. Interiér Mitsubishi L200 bol kompletne prepracovaný s cieľom skĺbil úžitkové vlastnosti terénneho pick-upu s pohodlím cestovania typického pre osobné automobily. Vnútri uvíta posádku najpriestrannejšia kabína v triede s väčším miestom nad hlavou aj v úrovni ramien vpredu, resp. väčším priestorom pre nohy vzadu. Výrazne sa tiež zmenila poloha vodiča za volantom s dôrazom na ergonómiu.

Symetrické tvary úplne novej prístrojovej dosky, opticky ubiehajúcej do oboch strán od stredového panelu, evokujú pocit upokojujúcej jednoliatosti od obkladov dverí až po podlahovú konzolu. K pocitu mimoriadnej bezpečnosti v interiéri L200 prispieva aj starostlivo zvolená výška a sklon prístrojového panelu aj obkladov dverí. Ponúka tiež vysoko kvalitné sedenie, vrátane novo navrhnutých predných sedadiel, ktoré Vám i Vašim spolucestujúcim spríjemnia cestu. Nový materiál sedadiel doslova objíme telo pasažiera a potláča námahu na dlhých cestách.

Strategicky umiestnená zvuková izolácia a tlmenie vibrácií prispievajú k tichej a komfortnej jazde. Vďaka veľkému množstvo úložných priestorov si navyše so sebou môžete vziať všetko, na čo si spomeniete.

Nová Mitsubishi L200, víta pasažierov aj takými inovatívnymi riešeniami, ako napr. nový spôsob otvárania dverí v prípade verzie Club Cab. Po novom má 4 samostatné dvere, z ktorých zadná dvojica sa otvára smerom dozadu, čo napomáha ľahšiemu nastupovaniu a vystupovaniu pasažierov (i nakladanie vecí) bez prekážajúcich B-stĺpikov uprostred.


Dovozca SR: M Motors SK s.r.o., Panónska cesta 33, 851 04 Bratislava
www.mitsubishimotors.sk