Mitsubishi ASX - Technológie WWW.MITSUBISHIMOTORS.SK
Informácie sú platné ku dňu 17.1.2017

Nové Mitsubishi ASX – Technológie

Konštrukcia a bezpečnosť

Nové Mitsubishi ASX využíva bezpečnostnú konštrukciu skeletu kompaktnej karosérie Mitsubishi RISE (Reinforced Impact Safety Evolution), ktorá poskytuje posádke zvýšenú ochranu pri kolíziách z akéhokoľvek smeru, dokonca aj pri zrážkach s vozidlom inej výšky alebo hmotnosti. Zároveň pomáha chrániť palivový systém pred poškodením pri náraze zozadu.

Pri náraze je posádka chránená až 7 airbagmi vrátane kolenného airbagu vodiča. Predné sedadlá sú vybavené bezpečnostnými pásmi s predpínačmi a obmedzovačmi sily, ktoré lepšie držia telo a súčasne v prípade nehody chránia posádku pred nadmernou silou nárazu.

Nové Mitsubishi ASX je vybavené kompletnou sústavou aktívnych bezpečnostných prvkov, vrátane stabilizačného a trakčného systému ASC a TCL, protiblokovacieho brzdového systému ABS a systému elektronického rozdeľovača brzdnej sily EBD. Systém prednostného brzdenia BOS je nová bezpečnostná funkcia, ktorá v kritickej situácii uprednostní brzdenie pred akceleráciou, ak je súčasne zošliapnutý brzdový aj plynový pedál.

Pokiaľ ide o rozjazd do kopca, je nové Mitsubishi ASX štandardne vybavené asistentom rozjazdu do kopca HSA, ktorý automaticky podrží brzdy pri prešliapnutí z brzdového na plynový pedál, čím predchádza nechcenému cúvnutiu vozidla pri rozjazde do kopca.

Dôležitým bezpečnostným prvkom je aj systém signalizácie núdzového brzdenia ESS, ktorý v prípade prudkého zošliapnutia brzdového pedálu automaticky aktivuje varovné svetlá, aby tak upozornil za vami idúce vozidlá a znížil pravdepodobnosť zrážky zozadu.

Ďalším prvkom, ktorý prispieva k zlepšeniu aktívnej bezpečnosti, sú predné xenónové svetlomety so systémom Super-HID "Wide Vision", ktoré sú približne 1,4 krát výkonnejšie než bežné reflektory. Posunutím nízkotlakovej výbojky do spodnej časti paraboly môže svetlo, ktoré predtým zostávalo nevyužité, svietiť dopredu a zabezpečiť svetelný tok 1 350 lumenov, ktorými pokrýva nesmierne široký uhol približne 80° zľava doprava na oboch stranách vozidla (celkovo 160°) namiesto 2 × 42° pri bežných xenónových reflektoroch.

AWC (All Wheel Control)

Nové Mitsubishi ASX v závislosti od verzie využíva elektronicky riadený systém pohonu 4WD (4x4), ktorý vodičovi ponúka možnosť výberu z troch jazdných režimov, aby tak prispôsobil reguláciu záberu kolies svojím momentálnym požiadavkám a jazdným podmienkam. Funkciu medzinápravového diferenciálu zabezpečuje elektronicky ovládaná spojka s plynulým riadením, ktorá stanovuje optimálne rozdelenie krútiaceho momentu medzi predné a zadné kolesá. Využíva pritom údaje sprostredkované čidlom o miere otvorenia škrtiacej klapky, o rýchlosti jazdy vozidla, jazdných podmienkach a pokynoch vodiča.

Podvozok

Potešenie z jazdy úzko súvisí s dôverou vo Vaše vozidlo a s pocitom, že nad ním máte plnú kontrolu. Model ASX vychádza zo širokého rozchodu kolies a dlhého rázvoru ako stabilnej základne a pridáva vzpery McPherson vpredu a viacprvkové zavesenie vzadu, aby Vás bezpečne previedol cez všetky nerovnosti, s ktorými sa môžete na svojej ceste stretnúť. Tlmiče vibrácií a stabilizátory boli presne vyladené pre športovú výkonnosť pri zachovaní jazdného pohodlia a zabezpečujú dokonalý prejazd zákrutami aj sebaistú stabilitu. Široký výpočet uzatvára priamy a plynulý pocit z riadenia, ktoré lepšie reaguje na Vaše pohyby. Zvezenie v novom Mitsubishi ASX sa stáva zážitkom pri zachovaní úplnej kontroly nad jazdou samotnou.

Priaznivý dopad na životné prostredie vďaka nízkej spotrebe a zníženým emisiám CO2

Vybrané verzie nového Mitsubishi ASX poháňa veľmi úsporný dieselový motor 1.6 DI-D, spĺňajúci emisnú normu EURO 6b. Tento turbom preplňovaný agregát kombinuje čistú efektivitu vznetového motora, plynulý výkon a pritom dosahuje veľmi nízku kombinovanú spotrebu paliva iba 5,0 l/100 km. Poskytuje dostatočný krútiaci moment 270 Nm pre dynamické rozjazdy a maximálny výkon 114 koní pre spokojnosť z plynulej jazdy.

K dispozícii je taktiež úsporný zážihový motor 1.6 MIVEC, ktorý ponúka optimálny výkon 117 koní a zároveň je šetrný k Vašej peňaženke.

Vrcholom ponuky je vznetový motor 2.2 DI-D, ktorý dodáva Mitsubishi ASX vysoký výkon aj krútiaci moment. Motor 2.2 DI-D je kombinovaný s 6-stupňovou automatickou prevodovkou, ideálne vyladenou tak, aby Vaše vozidlo pohotovo zrýchlilo v každej situácii.

Verzie s manuálnou aj automatickou prevodovkou sú vybavené indikátorom radenia prevodových stupňov, ktorý Vám na displeji palubného počítača odporučí, ako máte v danom okamihu radiť v závislosti na aktuálnych jazdných podmienkach.

Na ochrane životného prostredia a ekologickej misii všetkých troch agregátov sa výrazne podieľa technológia ClearTec, ktorá napomáha znižovať emisie CO2. Zahŕňa:

  • systém “Auto Stop & Go”
  • uzavretý filter pevných častíc DPF (motor DI-D)
  • elektrický posilňovač riadenia
  • vysoko výkonný alternátor s reguláciou toku elektrickej energie
  • rekuperačné brzdy
  • koncové svetlá s LED diódami (nízka energetická náročnosť)
  • pneumatiky s nízkym valivým odporom

Variabilita vnútorného priestoru

Nové Mitsubishi ASX nie je len veľkým vozidlom v malej karosérii. Za účelom zabezpečenia čo najväčšieho vnútorného priestoru v rámci kompaktných rozmerov crossoveru sme sa rozhodli zachovať rovnaký rázvor ako má model Outlander. Pretože ASX optimálne využíva svoje kompaktné rozmery a krátky zadný previs, poskytuje nielen štedrý vnútorný priestor pre cestujúcich, ale tiež ponúka nadpriemerný batožinový priestor s objemom 488 l*, čím sa nové Mitsubishi ASX stáva vozidlom s najväčším batožinovým priestorom vo svojej kategórii! Zadné sedadlá sú delené v pomere 60:40, čo umožňuje akúkoľvek variabilitu pri preprave cestujúcich a rozmernejšieho nákladu. Ak potrebujete prevážať objemnejšie predmety, po sklopení zadných sedadiel získate obrovský batožinový priestor s úplne plochou podlahou (v základnej konfigurácii), ktorý poskytuje maximálne využiteľný objem 1 219 l.

* Po montáži originálneho príslušenstva.

Systém diaľkového ovládania

Nové Mitsubishi ASX je vo výbave Intense + a Instyle + vybavené aj systémom bezkľúčového diaľkového ovládania centrálneho zamykania a spínačom START/STOP. Tento systém umožňuje otvorenie predných, zadných alebo zadných výklopných dverí a naštartovanie motora bez toho, aby ste boli nútení vybrať kľúč z vrecka.

Bluetooth® Hands-Free Link-Systém

Zostaňte v spojení a zachovajte si bezpečnú kontrolu vďaka hands-free sade. Pripojte svoj mobilný telefón podporujúci technológiu Bluetooth® a vďaka funkcii hlasového ovládania budete môcť uskutočňovať hovory s rukami na volante.

Pripojenie externých zdrojov

V modeli ASX máte niekoľko možností pripojenia externých hudobných zdrojov pomocou AUX (jack) alebo USB vstupu, vďaka čomu môžete listovať alebo počúvať vaše obľúbené skladby vo formáte MP3 priamo z telefónu.


Dovozca SR: M Motors SK s.r.o., Panónska cesta 33, 851 04 Bratislava
www.mitsubishimotors.sk