Mitsubishi ASX - Dizajn WWW.MITSUBISHIMOTORS.SK
Informácie sú platné ku dňu 17.8.2017

Nové Mitsubishi ASX – Dizajn

Nové Mitsubishi ASX prichádza s úplne prepracovanou prednou časťou vozidla, ktorá vyjadruje novú vizuálnu identitu modelov značky Mitsubishi, označovanú ako "Dynamic Shield" (dynamický štít).

Tento dizajnový smer, prvýkrát predstavený na novom Mitsubishi Outlander, vyjadruje odkaz postavený na tradícii značky Mitsubishi, zároveň pôsobí sviežim dojmom a evokuje jedinečný pocit bezpečia a ochrany pre vodiča aj posádku.

Farby

* metalická | ** perleťováExteriér

Predná maska nového Mitsubishi ASX má vzhľad "dynamického štítu" s výrazným chrómovým dekorom, ktorý symbolizuje funkčnosť a bezpečnosť typickú pre vozidlá kategórie SUV od Mitsubishi Motors, a s prostrednou časťou v čiernej farbe. Na prvý pohľad tak evokuje príbuznosť s novým Mitsubishi Outlander či s dizajnovou štúdiou ex-Concept. Celistvý dojem čelných partií dopĺňajú vodorovné lamely v hornej časti mriežky chladiča, ktoré vzájomne prepájajú svetlomety. Bočná časť nového Mitsubishi ASX zdobia dvojfarebné 18 "kolesá s diskami z ľahkých zliatin a čierne plastové lemy okolo blatníkov, vďaka ktorým pôsobí robustným dojmom typickým pre vozidlá SUV.

Plynule sa zvažujúca masívna predná kapota s dvomi prelismi spĺňa 2 ciele, ktorými sú jednak vyššia bezpečnosť chodcov a lepšia viditeľnosť z miesta vodiča, čo prispieva k vynikajúcim manévrovacím schopnostiam v mestskej premávke. V prípade zadnej časti vozidla bolo cieľom znížiť a rozšíriť siluetu nového Mitsubishi ASX, čo nielenže podčiarkuje jeho dynamický vzhľad, ale má tiež pozitívny vplyv na jazdné vlastnosti.

Interiér

Koncept ostrej športovej elegancie pokračuje aj v interiéri vozidla, kde je najvyšší dôraz kladený na tvar, úpravu a kvalitu materiálov. Interiér crossoveru ASX skrášľuje zapustený prístrojový panel inšpirovaný tubusmi motocyklov, mäkké obloženie stredovej časti prístrojovej dosky, na ktoré plynule nadväzuje obloženie dverí, alebo dômyselne použité chrómované akcenty v strednej časti prístrojovej dosky a pozdĺž výplní dverí. Nový trojramenný multifunkčný volant s lesklými čiernymi plastovými výplňami dotvára celkový elegantný dojem z interiéru nového Mitsubishi ASX. Veľký dôraz bol kladený najmä na priestor pre cestujúcich na zadných sedadlách a všetky veci, ktoré si budú chcieť vziať so sebou. Vďaka zhodnému rázvoru s Mitsubishi Outlander je nové Mitsubishi ASX priestranným spoločníkom, ktorý Vás navyše ohromí aj potešením z jazdy, ktoré je mu vlastné.


Dovozca SR: M Motors SK s.r.o., Panónska cesta 33, 851 04 Bratislava
www.mitsubishimotors.sk